کد خبر: 976158 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت :مردم توصیه هایی که توسط دستگاه های ذی ربط داده می شود را جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری درجمع خبرنگاران گفت : هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی و ایجاد رگبارهای پاییزی در شرق استان، شب گذشته شاهد رگبارهای پراکنده در این منطقه به ویژه شهر هرسین و تعدادی از روستاهای شهرستان بودیم. 

وی افزود:در یک فاصله کمتر از یک ساعت، حدود ۲۵ میلیمتر باران در هرسین باریده است.

ایشان اظهار نمود :این بارش باعث ایجاد روان آب، آبگرفتگی‌ معابر و نفوذ آب در منازل شهری و روستاها شد و خسارت های جانی و مالی را به بار آورد.

بالایی تصریح کرد:با توجه به سطح مخاطره فرماندهی میدان بر عهده فرماندار محترم هرسین بود که به همراه ستاد بحران شهرستان اقدامات مقابله ای و پاسخ به بحران را مدیریت کردند. خوشبختانه در همان دقایق اولیه اقدامات لازم در مسیرهای سیلابی انجام گرفت. 

وی افزود :در بامداد امروز تیم هایی از هلال احمر، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و دامپزشکی به شهرستان اعزام شدند.

این مقام مسئول بیان کرد :  اینکه در فصل پاییز و بارش کوتاه مدت در چند نقطه باعث ایجاد خسارت و زحمت برای مردم می شود پیام آن این است که دستگاه های دولتی باید آمادگی خود را بیش از پیش داشته باشند.

وی ادامه داد:مردم هم بایستی توصیه هایی که توسط دستگاه های ذی ربط داده می شود را جدی بگیرند.

بالایی گفت :آب و روان آب یک امر جدی است و باید آن را جدی بگیرند و حوادثی که پیش آمد ناشی از این است که ما گاهی اوقات موضوعات را جدی نمی گیریم و توجه کافی نداریم.

وی افزود :نکته بعد توجه به بیمه استامروز در شرایطی هستیم که بایستی بخشی از خسارت ها را شرکت های بیمه ای و مشارکت‌های مردم از طریق سرمایه گذاری در بیمه، جبران شود.

وی بیان کرد :از قبل استاندار کرمانشاه به فرمانداران، شهرداران و دستگاه های ذی ربط دستورالعمل مربوط به فصل پاییز و زمستان را ابلاغ کرده و بر اجرای آن تاکید کرده بودند.

در پایان گفت :برخی اوقات بارش های تند باعث شکل گیری روان آب و خسارت می شود و اگر از قبل این تمهیدات لازم را نیاندیشیم و کارهای پیشگیرانه را انجام ندهیم شاید نتوان در آن لحظه کاری را انجام داد‌.

بالایی تصریح کرد:الان فضای عمومی شهر فضای مناسبی است و مشکلی  نداریم. دیشب بعد از بارندگی یک و نیم ساعته، بارش ها قطع شد و شرایط عادی شد. اقدامات لازم برای ارزیابی میزان خسارت ها و برنامه هایی که در جبران خسارت ها وجود دارد در دستورکار قرار گرفت.

دستگاه های اجرایی سیل خسارت شهرستان هرسین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر