کد خبر: 976117 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از پیشرفت 70 درصدی زیرسازی و ریل‌گذاری راه آهن اردبیل- میانه خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرزاد قلندری در حاشیه بازدید از  ریل گذاری و قطعات در حال اجرای راه آهن اردبیل که با همراهی معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور انجام شد، از پیشرفت 70 درصدی زیرسازی و ریل گذاری راه آهن اردبیل عنوان کرد: تا پایان سال جاری تلاش می شود زیرسازی این پروژه انجام شود و هم اکنون تمام قطعات پروژه راه آهن اردبیل- میانه به صورت مطلوب در حال اجرا است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از ریل گذاری 100 کیلومتر از این پروژه تا پایان سال خبر داد و  افزود: تا پایان دولت راه آهن اردبیل - میانه تکمیل می شود و  در حال حاضر پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه راه آهن اردبیل- میانه از ۸۵ درصد برخوردار است.

عباس خطیبی، معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز در جریان این بازدید گفت: پروژه راه آهن اردبیل - میانه یکی از پروژه های مهم و برنامه ریزی شده جهش تولید  در وزارت راه و شهرسازی است.

وی افزود: این پروژه با طول ۱۷۵ کیلومتر در بخش های مختلف زیرسازی، روسازی و همچنین ایستگاه‌ها در دست اقدام بوده و از اواخر سال گذشته بحث ریل گذاری این پروژه آغاز شده است.

معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: امسال هم به صورت کاملا جدی با تجهیز کارگاه و مستقر شدن پیمانکار،اقدامات ریل گذاری در حال اجرا بوده که تا به امروز ۲۷ کیلومتر از مسیر از سمت اردبیل ریل گذاری شده  است.

خطیبی با اشاره به برنامه ریزی شرکت توسعه زیرساخت  و پیمانکاران برای رسیدن به خوکفایی در زمینه ادوات و تجهیزات گفت: در این خصوص تلاش شده با مشابه سازی تجهیزات ریل گذاری ،این اقدام به صورت مکانیزه انجام شود.

وی با اشاره به  ساخت دستگاه مکانیزه ریل گذاری توسط  مهندسان ایرانی و شرکت پیمانکار با همکاری شرکت دانش بنیان  از در حال تست بودن این دستگاه خبر داد.

به گفته وی این دستگاه در  ارزبری کشور صرفه جویی کرده و پنج میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه لازم است.

معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: این دستگاه در نوع خود برای اولین بار  در کشور رخ می دهد و در سایر زمینه ها نیز مورد استفاده قرار گرفته و باعث خود کفایی کشور می شود.

قطار میانه اردبیل استانداری اردبیل راه آهن اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر