کد خبر: 976029 A

در بوشهر اتفاق افتاد؛

مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با ایثار ماندگار پدری مهربان از اهالی دهدشت، ششمین اهدای عضو استان بوشهر در سال ۹۹ انجام شد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: زنده‌یاد نعمت‌الله پرند اهل دهدشت و ساکن بوشهر به علت آسیب شدید مغزی ناشی از تصادف در بیمارستان قائم (عج) بوشهر بستری بود.

وی با ابراز قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان قائم (عج) بوشهر افزود: متأسفانه تلاش بی‌وقفه کادر درمانی برای ادامه حیات بیمار ثمربخش نبود و مرگ مغزی این پدر ۵۱ ساله به تأیید رسید.

باقری ادامه داد: با اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست و ایثارگر زنده‌یاد نعمت‌الله پرند مقدمات لازم عمل برداشت عضو با انتقال وی به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر صورت گرفت.

مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: کبد این پدر فداکار برای انجام عمل پیوند به بیمارستان بوعلی سینای شیراز ارسال شد تا نجات‌بخش جان یک هم‌وطن در انتظار دریافت پیوند باشد.

وی تصریح کرد: شرایط خاص و سخت بیماری کرونا و ابتلای بخشی از بیماران مرگ مغزی به کرونا موجب کاهش اهدای عضو در کشور نیز شده است که این موضوع دشواری کار همکاران ما در تیم فراهم آوری اعضای پیوندی را بیشتر کرده است.

استان بوشهر اهدای عضو پدر دانشگاه علوم پزشکی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر