کد خبر: 975941 A

در سال جاری انجام شد؛

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، هفت هزار و ۹۵۰ نفر با مراکز اورژانس اجتماعی استان تماس گرفته و از خدمات آنها در بخش‌های مختلف بهره‌مند شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی با اعلام این خبر گفت: این خدمات براساس تماس‌ شهروندان با مراکز اورژانس اجتماعی ارایه شده که براساس اولویت شامل اختلافات خانوادگی، کودک آزاری، اقدام به خودکشی و در نهایت همسرآزاری بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد:در این مدت، هزار و ۹۸۳ نفر از طریق تیم سیار اورژانس اجتماعی و ۷۱۹ نفر با مراجعه به مرکز مداخله در بحران به صورت سرپایی خدمات دریافت کرده اند و ۶۶ نفر نیز در مراکز نگهداری پذیرش شده‌اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۱۸۲ نفر در آمار ثبت شده با خط ۱۲۳ تماس گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن، خدمات مختلفی را دریافت کرده اند.

وارثی با اشاره به اهداف راه اندازی و اهمیت اورژانس اجتماعی، تصریح کرد:  در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی و اورژانسی سازمان بهزیستی برای آحاد جامعه، ارتقای توانمندی‌های افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی برای مقابله با مسائل اجتماعی در شرایط بحرانی از طریق ارائه خدمات تخصصی و به موقع،  ایجاد زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های غیر دولتی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی نوپدید و بازپدید از مهم‌ترین اهداف اختصاصی راه اندازی این مراکز است.

 

استان قزوین بهزیستی جامعه کودک آزاری همسرآزاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر