کد خبر: 975938 A

مختاری خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خواستار احداث یک المان فاخر ویژه شهدای کارگری استان و تبدیل آن به یکی از جاذبه‌های گردشگری شد.

به گزارش ایلنا سهراب مختاری در آیین انعقاد تفاهم نامه‌ای بین اداره کل تعاون و بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در راستای اشتغالزایی،آموزش و هدایت ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از خانواده ایثارگران این استان به سمت بازار، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: در طول عمر انقلاب اسلامی کارگران یکی از پایه‌های اصلی شکل گیری این انقلاب بودند و در برهه‌های مختلف نیز همواره در حفظ و حراست و دفاع از کشور در کنار نظام قرار داشته‌اند.

وی با یادآوری این موضوع که نخستین شهید کارگر کشور «محمدرضا حدادی»، عضو شورای اسلامی کارخانه روغن نباتی بود، افزود: وجود اولین شهید کارگری کشور در فارس نشان از همراهی کارگران با نظام اسلامی دارد و این ظرفیت برندی برای این استان محسوب می‌شود که نیاز است بنیاد شهید پیگیری‌های لازم برای تثبیت این ظرفیت را انجام دهد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه بیان کرد: این اداره کل ۱۲ نفر نیروی جدید در سال ۹۹ از طریق برگزاری آزمون جذب کرده که ۶ نفر از این افراد جز خانواده ایثارگران هستند.

مختاری با تاکید بر لزوم تکریم خانواده ایثارگران در همه بخش‌ها، ادامه داد: در همه کشورهای دنیا برای سربازان وطن و کسانی که در راه آزادگی و انسانیت قدم برمی‌دارند احترام خاصی قائل می‌شوند.

او همچنین خاطرنشان کرد: از اوایل دهه ۹۰ تاکنون بررسی‌های زیادی برای جمع آوری اطلاعات شهدای کارگر استان فارس انجام شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: براساس اطلاعات موجود بیش از هزار شهید کارگر در سطح این استان وجود دارد که این انتظار از بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس می‌رود که اطلاعات دقیق و تعداد نهایی شهدای کارگر، کارفرما و تعاونگر این استان را طبق قانون کار مشخص کند تا به دستور استاندار فارس و همراهی شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز و کارفرمایان، المان فاخر شهدای کارگری این استان ساخته شود.

به گزارش ایلنا در پایان این دیدار تفاهم نامه‌ای بین مدیران اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در زمینه تامین اشتغال خانواده شهداء، آزادگان، جانبازان و رزمندگان و کمک به ایجاد اشتغال پایدار برای این قشر، ارائه آموزش‌های لازم در حوزه کسب و کار و تشکیل تعاونی، اعمال بخشودگی و تخفیف در جرایم بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی و اعطاء تسهیلات مشاغل خانگی منعقد شد.

 

انتهای پیام/
استان فارس اشتغال جاذبه های گردشگری کار و رفاه اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر