کد خبر: 975855 A

در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح شد:

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کشمکش های شورای شهر در جهت احقاق حق شهرداری و شهروندان باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، جلسه یکصد و پنجاه پنجم کمیسیون برنامه و بودجه با حضور اعضای شوا و مدیران شهرداری برگزار شد.

حجت جذب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص لایحه تمدید تفاهم نامه اداره کل بهزیستی استان در زمینه مرکز نگهداری معتادان متجاهر تصریح کرد: آخرین تفاهم نامه سازمان فرهنگی شهرداری با اداره کل بهزیستی درباره نگهداری معتادین متجاهر به مدت یک نیم سال بود. که در حال حاضر در این لایحه سخنی از تمدید تفاهم‌نامه نیست. نمی‌توان برای قراردادی که هنوز مفاد آن مشخص نیست افزایش مبلغ را در نظر گرفت تمدید قرارداد نیز باید به لایحه اضافه شود.
 
فرهام زاهد نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا در خصوص لایحه واگذاری یک رشته جاده محلی به متقاضی مورد اشاره در لایحه بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ هایی که در شهر مشاهده می شود قیمت کارشناسی که برای این قطعه زمین ها در نظر گرفتند منطقی نیست وانگهی بیمارستانی که درخواست خرید این قطعه زمین را به شهرداری داده حدود هزار متر عقب نشینی دارد که برای این عقب نشینی هم باید اقدام کند.
 
تصمیم گیری در خصوص این لایحه برای بررسی های بیشتر به هفته آینده موکول شد.
 
اسماعیل حاجی پور خزانه دار شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از کم فروغی شهرداری افزود: باید سیر پیشرفت شهرهای همجوار استان گیلان مانند قزوین و زنجان را بررسی کرد. چرا آنها تا به این میزان پیشرفت کردند ولی شهر رشت تنها در افتخارات گذشته خود محبوس شده است؟ اعضای شورای شهر به جای اینکه با هم جدل کنند باید بروند و در ارگانهای دیگر برای احقاق حق شهروندان بجنگند. درگیری های داخل شورا باعث شده در شهرداری نیز کم کاری هایی اتفاق بیافتد. من همچنان در حال تاوان دادن برای فریادهای خود در بازی داماش برابر پرسپولیس در جام حذفی برای احقاق حق مردم این شهر هستم. ولی بازهم در هر جایی که لازم باشد برای حق مردم شهرم می جنگم و فریاد خواهم زد.
 
در ادامه اعضای کمیسیون پس از شنیدن توضیحات رؤسای سازمان های شهرداری درباره لایحه تمدید دوره فعالیت سازمان های وابسته به شهرداری رشت، تصمیم گیری در این خصوص را منوط به ارایه مستندات توسط سازمان ها در جلسه بعد کردند.
 
بهزیستی جاده شورای شهر شهرداری کمیسیون برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر