کد خبر: 975765 A

معاون عمرانی استانداری فارس خبر داد :

معاون عمرانی استانداری فارس از جذب ۹۹ درصدی اعتبارات اسناد خزانه اسلامی توسط دستگاه های اجرایی فارس خبر داد .

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع استانداری فارس ، محمود رضایی  اعتبارات تملک دارایی های سال ۹۸ را حدود ۷۶۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : این اعتبار در قالب اسناد خزانه به استان فارس تخصیص پیدا کردهکه خوشبختانه نزدیک به صد در صد این اعتبارات توسط دستگاه های اجرایی استان جذب شده است . 

وی تصریح کرد:از مجموع اعتبار جذب شده اسناد خزانه در استان فارس  ۷۶۶۰ میلیارد تومان اعتبار مربوط به ۸۲ دستگاه های اجرائی، دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و علمی و نیز ۱۰۵ شهرداری بوده است .

معاون عمرانی استانداری فارس همچنین خاطر نشان کرد: از اعتبار ۷۶۶۰ میلیارد ریالی عمرانی فارس، ۷۲۳۵ میلیاردریال مربوط به دستگاه‌های اجرایی و ۴۲۴ میلیارد ریال مربوط به شهرداری ها بوده است . به گفته وی  نرخ جذب اعتبارات در این حوزه  در دستگاههای اجرایی۹۸  درصد و در شهرداری ها ۹۴ درصد بوده است.

رضایی اعلام کرد :  این اعتبارات مربوط به دستگاه ها، نهادها و شهرداری هایی بود که دارای تخصیص اسناد خزانه اسلامی مربوط به اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۹۸ بودند.

 وی اظهار کرد : استان فارس جزو ۵ استان برتر کشور در جذب اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در سال ۹۸ بوده است .

معاون عمرانی  استانداری فارس البته در خصوص  اعتبارات مصوب هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای فارس در سال ۹۹  نیز توضیح داد و گفت : این اعتبارات برای سال جاری، رقمی  معادل  ۱۳هزار و ۶۸۰ میلیاردریال است که با توجه به ابلاغ تخصیص به دستگاه‌های اجرایی و شهرداری های دارای اعتبار برای جذب اسناد خزانه، انتظار می رود این دستگاه‌ها و نهادها به تدریج برای جذب اعتبارات اقدام کرده و از هر گونه اهمال کاری و فرصت سوزی در این پرهیز کنند.

 

استان فارس دستگاه های اجرایی دستگاه های اجرایی استان سرمایه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر