کد خبر: 975714 A

‍ مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه:

مدیرکل سازمان بهزیستی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: بیش از 10 درصد جمعیت استان کرمانشاه سالمند هستند.وی تصریح کرد: کرمانشاه هشتمین استان پیر کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه فرحناز محمدی مدیرکل سازمان بهزیستی استان کرمانشاه به مناسبت هفته گرامیداشت تکریم و منزلت سالمندان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از دو میلیون جمعیت استان کرمانشاه 195هزار و 701 سالمند 60 سال به بالا داریم.

محمدی در بخشی از سخنانش افزود: در میان شهرستانهای استان دالاهو با نرخ سالمندی 13 و 55 درصد پیرترین و ثلاث باباجانی با نرخ سالمندی 6.8 درصد جوانترین شهرستان استان به حساب می آیند.

وی افرود: در حال حاضر 6 مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان وجود دارد که از این تعداد 4 مرکز در کرمانشاه و دو مرکز در شهرستانهای اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب فعالیت دارند. 

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز سالمندان استان اظهار کرد: هم اکنون به دلیل شرایط کرونایی و خطراتی که برای سالمندان وجود دارد، خدمات مراکز روزانه سالمندان به صورت مجازی ارائه می شود.

فرحناز محمدی در خاتمه گفت: در حال حاضر سه مرکز ویزیت در منزل سالمندان در استان فعالیت دارد که همگی در شهر کرمانشاه مستقر هستند و به 140 سالمند خدمات می دهند و با اعزام تیم سیار درمانی شامل پزشک، پرستار، مددکار و روانشناس، به سالمندانی که امکان حضور در مراکز نگهداری برای آنها میسر نیست، ارائه خدمات می شود.

 

سالمندان جمعیت استان کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر