کد خبر: 975681 A

فرماندار هشترود خبر داد ؛

فرماندار هشترود در جلسه کمیته راهبری سد پایاب سهندگفت: پایاب سد سهند به لحاظ اقتصادی و تولید محصولات کشاورزی دارای اهمیت بسیار برای منطقه است و با تکمیل این پایاب، برای ۲۷۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از هشترود، امین امینیان با بیان این مطلب اضافه کرد: ایجاد کشت و صنعت در این پایاب یکی از راهکارهای اشتغالزایی و همچنین جهش تولید در منطقه و شمالغرب کشور است.

وی با بیان اینکه باید به پروژه پایاب سد سهند به دید ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی و تولیدی نگاه کرد گفت: برای این سد پنج پایاب تعریف شده و در حال حاضر ۸۶۰ هکتار پایاب فاز۱ با هزینه ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تحویل جهاد کشاورزی شده و ۱۴۰ هکتار باقی مانده نیز بزودی تکمیل خواهد شد.

وی همچنین بر ایجاد صنایع تبدیلی و سردخانه های صنعتی برای نگهداری محصولات کشاورزی تولیدی در این پایاب تاکید کرد.

وی  همچنین از تامین اعتبار پست برق ۶۳ کیلوواتی سد سهند با ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پست برق تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

امینیان تاکید کرد:مبلغ پنج میلیارد تومان تسهیلات اماده توزیع بین صاحبان اراضی این سد از روز یکشنبه خبر داد وگفت: صاحبان این اراضی باید روز یکشنبه و دوشنبه هفته آینده به بانک کشاورزی مراجعه نموده وبا امضای قرارداد تسهیلات خود را دریافت نماید .

نماینده عالی دولت در شهرستان خاطر نشان کرد :این تسهیلات به ترتیب به مقدار اراضی پرداخت خواهد شد وی جمع این اراضی را نزدیک به هزار عنوان نمود وگفت :که متولیان امر دراین قضیه باید کاری کنند که تا پایان سال کار عمرانی این طرحها انجام گیرد واز سال آینده صاحبان اراضی استفاده بهینه نموده ودر کشت وصنعت از این موهبت الهی استفاده کنند.

امینیان خواستار تشکیل جلسات از هفته آینده به طور مرتب در همین رابطه شد واضافه نمود :هدف از تشکیل جلسات رسیدن به یک هدف مشخص که همانا استفاده بهینه از آب این سد می باشد .چون این سد باعث عمران وآبادانی منطقه خواهد شد.
 سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.  

اراضی طرح توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود - مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.

اشتغال جاده دولت محصولات کشاورزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر