کد خبر: 975474 A

ستاری در زنجان خبر داد:

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای شرکت‌های دانش بنیانی که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیدند تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است، گفت: شرکت‌هایی که در حوزه گردشگری و حمل و نقل فعالیت می‌کردند دچار خسارت های شدیدی شدند.

به گزارش ایلنا از زنجان، سورنا ستاری، شامگاه امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به فعالیت‌های مطلوب شرکت‌های دانش بنیان، در سطح کشور، اظهار داشت : ما در این شرایط شیوع بیماری کرونا ویروس به همت فعالان شرکت های دانش بنیان در حوزه های  پزشکی، سلامتی،  تولید داروها و کیت های تشخیصی آزمایشگاهی در حوزه اکوسیستم فعالیت های قابل توجهی داشتیم.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور، با بیان اینکه با توجه به بالا رفتن تقاضا در حوزه های پزشکی بهداشتی و شرایط پیش آمده شاهد پیشرفت های متعددی بودیم، افزود: سعی در تولید واکسن آنفولانزا در کشور را داریم که بعد از تولید وارد بازار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور در حوزه تولید واکسن اتفاقات بسیار خوبی افتاده است، اظهار کرد: در سالجاری با حضور رئیس جمهور شاهد تولید چند واکسن‌ بودیم.

ستاری، همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا، در خصوص ارزیابی از فعالیت های استارتاپی در شرایط کنونی، با تاکید بر اینکه برای شرکت‌های دانش بنیانی که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیدند تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است، گفت: در شرایط کرونایی امروز بسیاری از شرکت‌های دانش بنیانی که در حوزه‌های اینترنتی فعالیت داشتند رشد چندین برابری داشته اما در برابر آن شرکت‌هایی هم که در حوزه گردشگری و حمل و نقل فعالیت می‌کردند اتفاق خوبی برای آنها نیفتاد و برخی از آنها متضرر شدند؛ به همین دلیل برای این شرکت‌ها تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: شاهد رشد برخی کسب و کارهای نوین و استارتاپ های در حوزه سلامت و آموزش‌های آنلاین بودیم که در این شرایط شاهد خلق کسب و کارهای جدید در سطح کشور نیز هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با اشاره به اهمیت ایجاد کسب و کارهای نوین و شرکت های دانش بنیان در حوزه های زیر ساختی استان، یادآور شد: شرکت‌های زیادی در حال حرکت به سمت تابلوهای بورسی هستند.

وی ادامه داد: در سطح کشور ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم که میزان فروش این شرکت‌ها امسال ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بود و در حال حاصر نیز ۴۱ شرکت دانش بنیان در تابلو بورس فعال هستند که ارزش گذاری آنها بالای ۲۵۰ میلیارد تومان است.

.ستاری، با بیان اینکه آمادگی ارائه کمک های مالی در راستای حمایت برای مکان‌ها و فضاهای استارتاپی را داریم،  ادامه داد: با اجرایی شدن تفاهم نامه های سفر به استان زنجان به همت مسئولان این استان شاهد رشد فعالیت‌های فناوری نوین بیشترخواهیم بود.

ستاری، با بیان اینکه در سالهای اخیر شاهد کاهش مهاجرت نخبگان علمی بودیم، تصریح کرد: فرار مغزها پدیده‌ای است که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد.

ستاری همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ افزود: ما اهل این سیاسی کاری‌ها نیستیم و چنین نیتی نداریم.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور در زنجان/ انتخابات / کرونا ویروس /ا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر