کد خبر: 975298 A

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی سمنان مطرح کرد:

رئیس‌دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از فوت 262 بیمار کرونایی دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد و گفت: روند کاهشی بیماران مبتلا به کرونا و آنفولانزا در استان سمنان آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از سمنان ، نوید دانایی گفت: ۱۸۱۱ نفر با تست مثبت کرونا تا امروز در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان بستری و ۲۹۲۱ نفر نیز به صورت سرپایی با تست مثبت کرونا شناسایی شدند که در مجموع ۴۷۳۲ نفر در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه به عنوان موارد مثبت کرونا شناسایی شدند.

وی بیان کرد: ۲۶۲ نفر از این افراد فوت کردند که بر این اساس و با در نظر گرفتن درصد جمعیت ، نرخ مرگ و میر زیر ۶ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: شرایط از نظر بیماریابی نسبت به فوت بیماران، نسبت مطلوبی است و نشان از سرعت قابل قبول بیمار یابی دارد.

وی افزود: در حوزه دانشگاه سمنان، خدمات بسیار‌ مطلوبی در حال ارائه است و در حال حاضر توان آی سی یو و تخت های بستری در حال افزایش است.

نوید دانایی اظهار داشت: از ۳ روز گذشته، تعداد بیماران مثبت ما کاهش پیدا کرده و روند کاهشی با شیب نزولی را مشاهده می‌کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۱۴۰ مورد بستری مثبت کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت‌پوشش دانشگاه علوم‌ پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان ثبت شده است.

نوید دانایی افزود: گزارش های مردمی با سامانه ۱۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان جمع آوری و در راستای ارتقاء موارد و مسائل بهداشتی گام برمی داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: دستگاه های اجرایی متولی این‌حوزه نیاز است تا در بحث نظارت بر رعایت موارد و مسائل بهداشتی به منظور مقابله با سرایت و انتقال بیماری ورود جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد:  بسیج و سازمان های مردم نهاد، نظام پزشکی و نظام پرستاری و سایر سازمان های مردم نهاد در سطوح مختلف نیز می توانند در بحث نظارت ورود جدی داشته باشند و ما نیز در دانشگاه ها باید در این راستا گام برداریم.

نوید دانایی افزود: بر اساس گزارش ها، به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا میزان ابتلا به آنفولانزا با روند کاهشی مواجه شده که امیدواریم در کشور نیز با این روند روبرو شویم.

وی یادآور شد: در ۳ مرحله توزیع واکسیناسون انجام می شود که در مرحله اول پرسنل بهداشت درمان، بیماران خاص و زنان باردار در دستور کار قرار گرفته و طی یک هفته انجام می شود.

آنفولانزا کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر