کد خبر: 975292 A

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی:

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی گفت: 17 درصد از اعضای تعاونی‌های کشور را بانوان تشکیل می دهند، در حالی که این میزان در استان مرکزی 8 درصد است که فاصله معناداری را با سایر استان ها نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا کسایی‌پور در جلسه هم اندیشی شرکت‌های تعاونی بانوان استان مرکزی افزود: دفتر زنان ریاست جمهوری از طرح‌های مشخص بانوان حمایت‌های خوبی دارد و نیاز است به بخش تعاون بانوان استان مرکزی نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: تعاون از جایگاه مهمی در راستای رسیدن به توسعه اشتغال برخوردار است و در این راستا باید یک تبعیض مثبت برای تشکیل تعاونی بانوان و حمایت ویژه از این قشر لحاظ شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی اظهار داشت: سند ارتقای زنان و خانواده، از ۲ سال گذشته با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری کلید خورده و از ابتدای سال جاری فرایند اجرای آن آغاز شده است.

کسایی‌پور تصریح کرد: همچنین بر اساس شاخص‌های ارزیابی شده در سند ارتقای زنان و خانواده، نرخ بیکاری زنان دانش آموخته استان مرکزی ۲.۲ دهم درصد از میانگین کشور بیشتر است.

وی بیان داشت: در این سند در حوزه اقتصادی شاخص‌های مختلفی بررسی شده که چند بخش آن از جمله مشارکت پایین اقتصادی، نرخ بیشتر بیکاری فارغ التحصیلان زن و پایین بودن امنیت شغلی این قشر نسبت به میانگین کشور نگران کننده است.

زنان نرخ بیکاری هم اندیشی شزکت های تعاونی بانوان استان مرکزی سند ارتقای زنان و خانواده مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر