کد خبر: 975273 A

در تفاهم میراث‌فرهنگی و شهرداری؛

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان گفت: با برنامه‌ریزی و تفاهم اداره میراث‌فرهنگی شهرستان دامغان و شهرداری، دیباج شهر گردشگر می‌شود.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی قاسمی افزود: در هفته گردشگری جلسه هم‌اندیشی برای ایجاد شهر گردشگر در دیباج با حضور امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر دیباج برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد شهر گردشگر نگرشی جدید و نوآورانه در صنعت گردشگری است، تصریح کرد: جاذبه های متعدد تاریخی، طبیعی و انسان‌ساخت از مهم‌ترین منابع جذب گردشگر بوده و شهرها به عنوان بزرگ‌ترین جایگاه این جاذبه‌ها و آثار، جلوه‌گاه متنوعی از جاذبه‌ها فراهم می‌سازند.

قاسمی اضافه کرد: توسعه اشتغال، پویایی اقتصاد شهری، توسعه زیرساخت‌ها و فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، از جمله اهداف طرح شهر گردشگر است.

وی گفت: با طراحی لوگو و شعار گردشگری دیباج، سامان‌دهی بافت‌های تاریخی و طبیعی شهر، تعریف محورهای جدید گردشگری، برنامه‌ریزی شهری بر اساس برنامه‌های گردشگر محور، آموزش نیروهای انسانی کارآمد و افزایش آگاهی عمومی حرکت به سمت تحقق اهداف طرح آغاز می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان با بیان اینکه شهر دیباج با توجه به موقعیت آب و هوایی، مکان‌های گردشگری فراوان و قرار گرفتن بین کویر و جنگل، دارای ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه گردشگری است، ابراز امیدواری کرد: با ایجاد شهر گردشگر و حفظ هویت اصلی شهر دیباج، از این ظرفیت‌ها برای اشتغال‌زایی و رشد اقتصادی منطقه، به شیوه مناسب بهره‌برداری شود.

وی ادامه داد: دیباج شهری زیبا و کوهستانی در ۵۵ کیلومتری شمال شهر دامغان است که در بهار و تابستان سرسبز، خنک و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد و عمدتا پوشیده از برف است.

 

هفته گردشگری شهر گردشگر اداره میراث فرهنگی دامغان دیباج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر