کد خبر: 975136 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

رئیس‌سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اجرای سیاست‌های سازگاری با کم آبی در دشت قزوین به حفظ و تقویت بخش کشاورزی در این دشت کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر گفت: دشت قزوین از یک پتانسیل بالا برای  تولید انواع محصولات کشاورزی برخوردار است و به واسطه آن باید قزوین را یک استان زرخیر دانست.

وی افزود: مهم ترین برنامه برای حفاظت از اراضی دشت قزوین و بهره وری مناسب از آن اجرای الگوی کشت است و در همین راستا تلاش داریم تا ضمن سرعت بخشیدن به طرح های آبیاری نوین در اراضی این محدوده، با استفاده از فناوری‌های نوین و تغییر ارقام زیر کشت، ضمن افزایش بهره وری در منابع آب و خاک و بدون گسترش سطح زیر کشت، تولید محصولات را حفظ و افزایش دهیم.

خمسه گفت : اجرای سیاست های سازگاری با کم آبی در بخش کشاورزی گامی برای حفظ قابلیت های کشاروزی در این دشت حاصلخیز است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین اظهار کرد: در همین راستا در یک برنامه کلی با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و همراهی سازمان برنامه و بودجه و شرکت آب منطقه ای برنامه ای تحت عنوان "تاک" را در دستور کار داریم که با سیاست یکپارچه سازی اراضی و اجرای الگوی کشت تلاش داریم تا بهره وری در دشت قزوین را به حداکثر رسانده و این دشت را از تهدیدات موجود نجات دهد.

وی افزود: استان قزوین کمتر از یک درصد مساحت کشور را تشکیل می دهد و حدود چهار تا پنج درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌کند که این مساله بیانگر ظرفیت‌های بالای کشاورزی در این استان است.

بخش کشاورزی بهره وری سازمان جهاد کشاورزی استان محصولات کشاورزی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر