کد خبر: 975135 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۲۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان، گفت: ۶۰ بیمار حال وخیمی دارند.

به گزارش ایلنا از رشت، آبتین حیدرزاده با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: حدود ۲۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد بیمار در ۲۲ مرکز درمانی خدمات دریافت می‌کنند، گفت: بیش از نیمی از این بیماران را سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند.

حیدرزاده در ادامه با اشاره به اینکه از این تعداد ۶۰ نفر دارای شرایط خوبی نیستند، تصریح کرد: این بیماران نیازمند دریافت خدمات ویژه درمانی هستند.

وی به افزایش ۱۲ درصدی ابتلاء و بستری سالمندان گیلانی به کرونا در مقایسه با شروع شیوع این ویروس اشاره و بیان کرد: فراوانی بستری سالمندان در مراکز درمانی به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا ۳۷ درصد بود که در حال حاضر به ۵۰ درصد رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه تنها راه پیشگیری از ابتلاء و انتقال این ویروس رعایت دستورالعمل‌ها است، افزود: استفاده از ماسک، شستن مداوم دست‌ها، پرهیز از حضور در اجتماعات باید از سوی شهروندان رعایت شود و در این میان سالمندان با توجه به شرایط خاص باید بیش از همه مراقب باشند.

استان گیلان دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی معاون ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر