کد خبر: 975106 A

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه گفت: امسال 45 مدرسه با 294 کلاس و زیربنای 35 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 72 میلیار تومان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، مرزبان نظری مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان کرمانشاه اظهار کرد : در حال حاضر یک سوم کل مدارس سطح استان کرمانشاه با توجه به فرسودگی و قدمت زیاد نیازمند مقاوم سازی و تخریب و بازسازی هستند.

وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 327 هزار دانش آموز بجز پیش دبستانی در 3620 مدرسه در استان کرمانشاه مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه در بخشی از سخنانش به مدارس کانکسی در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 270 مدرسه کانکسی در سطح استان کرمانشاه وجود دارد که این مدارس در شهرستانهای اسلام آباد غرب، باینگان، کوزران، ثلاث باباجانی، حمیل، روانسر، سنقرکلیایی، صحنه و همچنین در مناطق زلزله زده دایر هستند.

نظری در ادامه به خیرین مدرسه ساز کرمانشاه اشاره کرد و گفت: خیرین مدرسه ساز نقش بسیار مهمی در رفع مشکل فضای آموزشی در استان داشته و بی شک اگر کمک های بدون چشمداشت آنان نبود، چه بسا همچنان بسیاری از مدارس استان هنوز هم چند نوبته بود.

وی تصریح کرد: بعد از زلزله شهرستان سرپل ذهاب خیرین مدرسه‌ساز استان پا به پای دولت در سه سال گذشته حدود 65 درصد مدارس را عهده دار بودند و این مدارس را احداث کردند.

وی در بخشی از سخنانش به معماری و فرهنگ خاص منطقه اشاره کرد و گفت: در طرح معماری مدارس و سایر مقررات و دستورالعمل های جاری رعایت و لحاظ شده است.

این مقام مسئول در خاتمه به تعداد خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: در استان کرمانشاه 235 خیر مدرسه ساز داریم که از این تعداد 75 خیر بانو هستند و در همین راستا 61 موسسه خیریه در ساخت فضاهای آموزشی فعالیت داشته و دارند.

مدارس ساخت وساز نوسازی وتجهیزات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر