کد خبر: 975001 A

شهردار اردبیل مطرح کرد:

شهردار اردبیل شهدا و ایثارگران را معلم و الگوی آتش‌نشان‌ها دانست و گفت: ایثار، فداکاری و جانفشانی آتش‌نشانان برگرفته از مکتب دفاع مقدس و آموزه های شهدا و رزمندگان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید لطف اللهیان در مراسم تجلیل از آتش‌نشانان شهرداری اردبیل ضمن تبریک هفته دفاع مقدس عنوان کرد: تلاش و زحمات رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس باعث شده تا امروز نیز نسل جدید با الگو گیری از آموزه های دفاع مقدس در برابر آماج تهاجمات و حملات فرهنگی دشمنان ایستادگی و از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی صیانت کنند.

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا وظیفه همگان است

وی بر زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره شهدا تاکید کرد و افزود: امروز بر تمامی مسئولین و دستگاه ها و نهادها وظیفه است تا با هر امکاناتی که در دسترس دارند در زنده نگه داشتن آموزه های دفاع مقدس و همچنین در انتقال مفاهیم و مجاهدت های رزمندگان به نسل جدید همت کنند تا در این جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته، جوانان ما بتوانند بدون آسیب و صدمه ای قدرتمندانه حضور داشته و نقشه‌های دشمن را خنثی کنند.

فداکاری آتش‌نشان‌ها برگرفته از مکتب دفاع مقدس است

شهردار اردبیل با اشاره به فداکاری ها و مجاهدت های آتشنشان ها در نجات جان مردم از حوادث مختلف، تصریح کرد: ایثار، فداکاری و جانفشانی آتشنشانان نیز برگرفته از مکتب دفاع مقدس و آموزه های شهدا و رزمندگان است و می توان گفت سنگر همان سنگر است چرا که هدف خدمت به مردم است.

لطف اللهیان ایجاد رفاه و آسایش برای مردم را از عملکردهای آتشنشانی عنوان کرد و گفت: آتشنشانان با به خبر انداختن جان خود بر خود وظیفه می دانند که در حساس ترین شرایط و خطرناک ترین موقعیت ها جان همنوعان خود را نجات دهند و نمونه ای از این مجاهدت ها را چندین بار شاهد بوده و یا شنیده ایم و شهدای آتشنشانی سند بارز مجاهدت این قشر زحمتکش و فداکار جامعه است.

آتش‌نشان‌ها مدافعان دلسوز مردم در برابر حوادث

وی تلاش کادر درمان در عرصه سلامت جامعه، تلاش اقتصاددانان برای مهار مشکلات اقتصادی و تلاش مرزبانان برای ایجاد امنیت در مرزها را در امتداد راه شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و همچنین آتشنشانان را مدافعان دلسوز مردم در برابر حوادث خواند و کار و تلاش خالصانه و خدمت به مردم توسط این قشر زحمتکش و بی ادعا را عبادت در راه خدا عنوان کرد.

شهردار اردبیل با بیان اینکه شهدا الگو و معلمان آتش‌نشان‌ها هستند اذعان کرد: تعلیم و تربیت ایثارگران و شهدای بزرگوارمان است که باعث شده آتش‌نشان‌ها جان خود را در کف دست گرفته و خود را به دل حوادث بزنند برای نجات مردم تا بلکه کوچکترین آسیب و صدمه ای نیز به مردم وارد نیاید.

آتش نشانی دفاع مقدس ایثارگران شهدا اردبیل رزمندگان آتش نشان شهردار اردبیل حمید لطف اللهیان آتش‌نشانان آتشنشان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر