کد خبر: 974930 A

همزمان با روز جهانی گردشگری انجام شد؛

همزمان با روز جهانی گردشگری دو طرح گردشگردی با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و جمعی از مسئولان استان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های گردشگری قزوین ، از صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه این استان نام برد و گفت: پیش نیاز رونق صنعت گردشگری در قزوین حمایت از سرمایه گذاران است.

علیرضا خزائلی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه صنعت گردشگری استان را قابل توجه دانست و افزود: این اداره‌کل در راستای توسعه هر چه بیشتر صنعت گردشگری نسبت به جذب، راهنمایی و هدایت سرمایه‌گذاران اقدام می‌کند.

وی اظهار داشت: در آینده با توسعه صنعت گردشگری، شاهد رونق اقتصادی و ارز آوری مضاعف در استان قزوین خواهیم بود.

خزائلی با اشاره به مشکلات  صنعت گردشگری در بحران کرونا، اضافه کرد: با توجه به شیوع این ویروس شاهد کاهش شدید گردشگران بودیم که خسارات و آسیب‌های جدی بر صنعت گردشگری و واحدهای مرتبط به آن وارد شد.

وی تصریح کرد: عمده خسارت وارد شده به تاسیسات گردشگری قزوین مربوط به مجتمع‌های خدماتی و پذیرایی بین راهی بوده است که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شاغلین صنعت گردشگری استان پرداخت شده است.

 این مسئول خاطر نشان کرد: امروز به مناسبت روز جهانی گردشگری و همزمان با هفته دفاع مقدس، ۲ پروژه گردشگری استان افتتاح شد.

خزائلی افزود: پروژه هتل آپارتمان اطلس با سرمایه گذاری  ۳۵ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۱۰ نفر و همچنین طرح توسعه مجموعه اقامتی بام سان در منطقه نمونه گردشگری باراجین با حجم سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۴ نفر امروز به بهره برداری رسید.

ارز استان قزوین سرمایه گذاری گردشگری ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر