کد خبر: 974896 A

با حضور مسئولان شهری؛

شهردار نیشابور گفت: بنا به گفته رهبر انقلاب در خصوص اهمیت سال پایانی خدمت دولت و اهمیت این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دادیم و با مدیران شهرداری تصمیم گرفته ایم در هر صد روز ۱۰ پروژه شهرداری را به بهره برداری برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور علی نجفی در آیین افتتاح طرح‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس افزود: باهمت مدیران شهرداری و همراهی شورای شهر و سایر ارگان ها هم اکنون پروژه های زیادی در نوبت داریم که تعداد دیگری از آن ها طی هفته های آینده به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس یک کار علمی و استفاده از سامانه پی ام اس، نقاط و معابری که احتیاج به آسفالت داشتند اولویت بندی شده و بهسازی شدند، اعلام کرد: برای هشت پروژه ای که امروز به بهره برداری می رسد ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

نجفی ادامه داد: پارامترهای مختلفی در اولیت بندی با این سامانه در نظر گرفته می شود از جمله اینکه اگر امسال این محور آسفالت شود تا سال آینده چه میزان صرفه جویی می شود، مباحث مختلف ترافیکی و اجتماعی نیز در این اولویت بندی لحاظ شده است.

شهردار نیشابور اظهار داشت: خوشبختانه یکی از پروژه های شاخصی که امسال و به عنوان اولین شهر پس از مشهد در استان انجام شد بحث آسفالت پلیمری در معابر نیشابور بود که این اقدام باعث استحکام بیشتر آسفالت و کاهش هزینه ها می شود که این مهم برای اولین بار در خیابان ۱۷ شهریور به انجام رسید که پس از ارزیابی های لازم در سایر معابر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نجفی با بیان اینکه کمبود سرانه فضای سبز یکی از مشکلات ما در شهر نیشابور بوده است خاطر نشان کرد: در همین راستا پارک‌ فیروزه با مساحت ٣ هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرک فیروزه به بهره برداری می رسد و در آینده ای نزدیک کلنگ چندین پارک دیگر در نقاط محروم شهر از جمله بلوار شهید بهشتی زده خواهد شد تا نیازهای حداقلی مردم را مرتفع کند.

وی با اشاره به اینکه هویت بخشی به شعر نیشابور که یک شهر کهن و با فرهنگ است و همه انتظار دارند زمانی که وارد این شهر می شوند به لحاظ بصری شاهد یک شهر تاریخی باشند ادامه داد: برای شروع این فرآیند از خودمان شروع کردیم و جداره سازی خیابان امام خمینی(ره) به عنوان الگو به شکل سنتی انجام دادیم و امیدواریم کسبه محترم استقبال کنند و با تسهیلاتی که شورای شهر در نظر می‌ گیرد این اقدام در سراسر خیابان امام خمینی(ره) انجام شود.

نجفی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه مردم و مدیران شهر بحث ورودی های نیشابور می باشد تصریح کرد: طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است و امسال نیز در حوزه باز پیرایی و آسفالت ورودی های شهر و رمپ های میدان پلیس فعالیت های موثری صورت گرفت که امروز بخشی از آن ها مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

شهردار نیشابور با بیان اینکه در مناطق جنوبی شهر مشکلاتی در پارک‌های این محورها داشتیم یادآور شد: برای اینکه بتوانیم شرایط را برای حضور خانواده ها در پارک های مهر و هاشمی نژاد مساعدتر کنیم اقدامات مناسبی در خصوص بازآفرینی این دو پارک نیز توسط شهرداری انجام شده است.

معاون عمرانی شهردار نیشابور نیز در حاشیه این مراسم و در خصوص جزئیات فنی این پروژه ها گفت: در بلوار شهید ترقی به طول ۶۲۰ متر و دو باند ۱۱ متری که ۱۳ هزار و ۶۵۰ متر مربع زیر سازی و آسفالت انجام شده است ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اسماعیل گلستانی افزود: آسفالت خیابان ۱۷ شهریور را با تکنولوژی جدید انجام دادیم که قیر آن مخلوطی با پودر لاستیک است و دوام‌ بیشتری خواهد داشت که در آن محور به طول ۸۵۰ متر و مساحت شش هزار و ۳۰۰ متر مربع آسفالت تراشیده شد و مجددا ریخته شد که برای آن ٧ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شد.

وی با بیان اینکه پارک فیروزه با مساحت ٣ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز امروز به بهره برداری رسید، اظهار کرد: جداره سازی قسمتی از خیابان امام‌خمینی(ره) را به صورت پایلوت با اعتبار ٣ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام دادیم و اگر کسبه همکاری کنند شهرداری به ادامه کار تمایل دارد.

گلستانی اظهارکرد: بازپیرایی و بهسازی کمربندی و رمپ پل ۱۷ شهریور و میدان پلیس با اعتباری بالغ بر ٣ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز بخش دیگری از پروژه های انجام شده شهرداری است.

معاون عمرانی شهرداری نیشابور با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات انجام شده بهسازی محور ایثار و شهادت در خیابان شهید فهمیده همزمان با هفته دفاع مقدس بوده بیان: پیاده روهای این محور آسفالت شد و آیلند وسط بلوار ساماندهی شد که همراه با فعالیت‌های فرهنکی ٣ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز برای آن محور هزینه شده است.

گلستانی با اشاره به اقدامات شهرداری در پارک‌های مهر و شهید هاشمی نژاد گفت: بافت های مرده این پارک‌ها را سعی کردیم احیا کنیم و نور پردازی های آن ها را اصلاح کردیم که در بوستان مهر ٢ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و در پارک‌ شهید هاشمی نژاد ٢ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز اعتبار هزینه شد.

دولت رهبر انقلاب شهرداری صرفه جویی مشهد شهرداری نیشابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر