کد خبر: 974806 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۴ هزار و ۶۸۰ نفر از خدمات مشاوره‌ای واحد ارشاد و معاضدت قضایی دادگستری‌ها و دادسراهای استان بهره مند شده و راهنمایی لازم را برای پیگیری و حل مسایل حقوقی و کیفری خود دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگارایلنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی با اعلام این خبر گفت: مطابق ماده ۱۰ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی انقلاب و ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی آن، اداره ارشاد و معاضـدت قضـایی زیر نظر رؤسـای حـوزه‌های قضـایی جهت ارشاد مراجعان تشکیل گردید.

مقام ارشد قضایی استان اظهار کرد: با تشکیل این اداره، شهروندان از راهنمایی و مشاوره لازم درخصوص پرونده‌های حقوقی خود بهره مند شدند که بیشترین این مشاوره‌ها در خصوص عناوین حقوقی طلاق به درخواست زوجه، طلاق به درخواست زوج و مطالبه وجه بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی تصریح کرد: از جمله مهمترین دلایلی که مردم در روابط حقوقی و قضایی خود با مشکل مواجه می‌شوند ناآگاهی از مقررات قانونی است بنابراین توصیه می‌شود قبل از هر اقدام حقوقی در روابط فردی و اجتماعی و...، حتما به وکیل یا سایر افراد مطلع مراجعه و پس از مشورت لازم برای تشکیل پرونده و پیگیری قضایی اقدام کنند.

استان قزوین انقلاب طلاق فردی و اجتماعی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر