کد خبر: 974796 A

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت:‌ با توجه به اهمیت موضوع آلودگی هوا و محیط زیست، طرح‌هایی در اولویت سرمایه‌گذاری در استان قزوین هستند که دوستدار محیط زیست باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت موضوع آلودگی هوا و محیط زیست، طرح‌هایی در اولویت سرمایه‌گذاری در استان قزوین هستند که دوستدار محیط زیست باشند.

وی افزود: وقتی دستگاه‌های متولی سرمایه‌گذاری در استان قزوین مخالف اجرای یک طرح سرمایه‌گذاری باشند باید این مخالف با دلایل و قرائن متقن و کارشناسی شده باشد و با اتکا به داده‌های علمی با اجرای یک طرح سرمایه‌گذاری مخالفت کنیم.

معاون استاندار اظهار کرد: با توجه به اینکه تقاضاهایی سرمایه‌گذاری زیادی برای ایجاد کارخانه تولید شن و ماسه در شمال شهرستان آبیک و منطقه پیغمبرکوه وجود دارد، باید ادارات کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با استناد به داده‌های علمی تاثیر دقیق ایجاد این صنایع در آلایندگی هوای شهر آبیک را برای ما معین کنند تا ما بتوانیم تکلیف متقاضیان سرمایه‌گذاری در این منطقه را به طور قطعی مشخص کنیم.

قبادی افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت نخست ما قرار دارد اگر در نهایت مشخص شود که ایجاد صنایع معدنی در شمال شهر آبیک سبب افزایش آلودگی هوای این شهر خواهد شد با احداث واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده در این منطقه مخالفت خواهیم کرد. چرا که می‌توانیم محصولات معدنی را از استان‌های دیگر وارد کنیم اما نمی‌توانیم سلامت افرادی که به واسطه آلودگی دچار بیماری ریوی شدند را به آنها برگردانیم.

آلودگی هوا استان قزوین سرمایه سرمایه گذاری محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر