کد خبر: 974664 A

معاون فرمانداری کاشان مطرح کرد:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری کاشان گفت: میوه و تره بار در کاشان در مقایسه با شهرستان‌های مجاور گرانتر عرضه می شود و نیاز است برای رفع این مشکل بازار رقابتی شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مسعود خاندایی افزود: خرده فروشان میوه صرفا تا سقف 35 درصد نسبت به قیمت خرید در میدان میوه و تره بار می‌توانند افزایش قیمت داشته باشند، این در حالی است که قیمت های فاکتور خرید مغازه دار و قیمت اعلامی اتحادیه میوه و تره بار تفاوت مشهودی دارد و گاها با تخلف و افزایش 2 تا 3 برابری در برخی اقلام مواجه هستیم.

 وی تصریح کرد: برخی از کسبه این صنف نیز میوه را از ابتدای صبح تا ساعات پایانی شب به یک قیمت عرضه می کنند که با توجه به کاسته شدن از کیفیت میوه این نیز با حقوق مشتریان در منافات است.

معاون فرمانداری کاشان به رفتار مشتریان در خرید اشاره کرد و اظهار داشت: در کاشان مرسوم است که مشتریان معمولا از میوه درهم استقبال نمی کنند و آن را به دلخواه جدا می کنند که این در تعیین قیمت میوه تاثیر دارد.

خاندایی بیان کرد: عوامل متعدد دیگر منجمله وجود واسطه های متعدد، افزایش کرایه حمل و نقل و همچنین انحصاری بودن بازار فعلی دست به دست یکدیگر داده است تا قیمت چند برابری از میدان میوه و تره‌بار تا سطح شهر را شاهد باشیم.

وی در خصوص انحصاری بودن بازار میوه در کاشان تبیین کرد: میدان عرضه میوه و تره بار فعلی کشش و ظرفیت پاسخگویی تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز جمعیت 600 هزار نفری مصرف کنندگان در شمال استان اصفهان و شهرستان های محلات و دلیجان را ندارد؛ از این رو برای رقابتی شدن بازار احداث میدان جدید و یا گسترش تعداد غرفه های محل موجود نیاز است و همچنین تعداد خرده فروشان نیز می بایست افزایش یابد.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری کاشان بیان کرد: از اول مهرماه گشت بازرسی آغاز شده و کلیه کسبه این صنف موظف به درج قیمت و ارائه فاکتور به خریداران هستند و فاکتورهای خرید از میدان میوه و تره بار نیز می بایست برای بررسی تیم بازرسی در محل کسب موجود باشد.

کاشان فرماندار کاشان ایلنا استان اصفهان میوه و تربار کاشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر