کد خبر: 974504 A

در هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: در هفته دفاع مقدس امسال ۱۳۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد به‌همت سپاه استان و بسیج و خیران برای مردم گیلان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از رشت، فرمانده سپاه قدس گیلان در حاشیه مراسم افتتاح ۱۰ واحد مسکن محرومان در شهرستان رشت ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد سردار سلیمانی اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس امسال ۱۳۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد به‌همت سپاه استان و بسیج و خیران برای مردم گیلان افتتاح شد.

سردار محمد عبدالله‌پور با اشاره به اینکه ۱۰ واحد از ۱۳۰ واحد مذکور امروز در شهرستان رشت افتتاح می‌شود بیان کرد: ۴۲ میلیون تومان اعتبار لازم برای ساخت این واحدها توسط کمیته امداد استان و مابقی نیز توسط سپاه و خیران تامین شد و تلاش داریم که تا چند سال آینده معضل مسکن محرومان را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه انجام اینگونه کارها و خدمت کردن به محرومان در زندگی برای انسان ماندگار بوده و توشه آخرت او محسوب می‌شود، تصریح کرد: نجات یک خانواده در بحران اقتصادی‌فعلی کشور بسیار ارزشمند است و از تمام دست‌اندرکاران این اقدام قدردانی می‌کنم و امیدوارم این خانه‌ها مایه خیر و برکت باشد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس امسال ۴۸۰ برنامه شامل ۸۰ برنامه محوری در دستور کار داریم که افتتاح ۱۰ واحد مسکن محرومان تحت پوشش کمیته امداد بخشی از آن است گفت: رفع مشکلات مردم و محرومیت‌زدایی همواره مورد توجه سپاه بوده است.

سیداکبر قاسمی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات لازم جهت افتتاح این واحدها توسط سپاه و در قالب هدیه مقام معظم رهبری تامین شد افزود: هزینه ساخت هر واحد ۸۵ میلیون تومان است که بخشی توسط کمیته امداد و مابقی نیز توسط سپاه و خیران و بخشداران و دهیاران تامین شد.

وی با اشاره به اینکه ساخت ۴۲ واحد مسکن محرومان برعهده سپاه ناحیه مرکزی رشت گذاشته شده بود خاطرنشان کرد: از این میزان، تعداد ۲۵ واحد تکمیل و تحویل داده شده و مابقی واحدها نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است بخشی تا ۲۵ مهر و مابقی نیز در هفته بسیج تکمیل و به‌‌دست نیازمندان رسانده شود.

بسیج خانواده دفاع مقدس کمیته امداد مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر