کد خبر: 974397 A

مدیر کل بهزیستی فارس خبر داد:

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: 80 درصد کودکان کار فعال در تقاطعات شیراز از اتباع بیگانه و 20 درصد ایرانی هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی نژاد اولین جلسه استانی ساماندهی کودکان خیابانی با حضور  مدیران دستگاه های مرتبط با ریاست مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس و دبیری اداره کل بهزیستی فارس برگزار شد، با تاکید بر لزوم هماهنگی بیشتر همه نهادهای دولتی و مردم برای جمع آوری کودکان از تقاطعات شیراز، اظهار داشت : همه سازمان ها بویژه استانداری، فرمانداری، قوه قضاییه، شهرداری علوم پزشکی و... پای کار بیایند تا با یک عزم همگانی این مشکل را حل کنیم.

یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز ، اجرای طرح جمع آوری کودکان کار طبق مدل موفق معتادان متجاهر را راهکاری مناسب برای حل این معضل اجتماعی عنوان و خاطر نشان کرد:د ر صورتی که پس از جمع آوری کودکان و انجام تست کرونا، مراکز بهزیستی کودکان را پذیرش نمایند می توان امیدوار بود در مدت کوتاهی این معضل حل شود.

نیازی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر ایجاد هماهنگی بین سازمانی از سوی اداره کل بهزیستی برای حل این معضل گفت : ما باید از همه ظرفیت ها برای حل این مشکل استفاده کرده و بهزیستی نیز باید با برنامه ریزی و پیگیری هماهنگی بین بخشی را ایجاد نماید.

وی آموزش و فرهنگ سازی را مهمترین راهکار حل این معضل دانست و خاطر نشان کرد : اگر فرهنگ سازی را از جامعه شروع کنیم قطعا مشکل کودکان کار بدست خانواده های آگاه حل خواهد شد

بهزیستی خانواده قوه قضاییه کودکان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر