کد خبر: 974327 A

خجسته پور مطرح کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ۳۵۶ نفر در استان سمنان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در ماه های گذشته جان باختند.

به گزارش ایلنا از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور روز یکشنبه در کارگروه مراسم عزاداری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در دفتر امام‌ جمعه سمنان افزود: موج اول و دوم شیوع کرونا ویروس را در استان سمنان پشت سر گذاشتیم و اکنون شاهد شیوع موج سوم این ویروس منحوس در این دیار هستیم.

وی خاطر نشان کرد: براساس آمار در هر ۲ روز به طور متوسط ۳۰۰ نفر از هموطنان به دلیل شیوع کرونا ویروس جان خود را از دست می دهند که این آمار بسیار ناراحت کننده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: در استان سمنان اقدام‌های خوبی برای مقابله با کرونا ویروس انجام شد اما باتوجه به اینکه مردم استان تعاملات زیادی با استان‌های همجوار دارند، روند کنترل این ویروس با اندکی مشکل همراه است.

خجسته‌پور اضافه کرد: براساس آماری که روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس ارائه شد میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان سمنان در بخش های مختلف ۷۰ درصد است که این آمار در مقایسه با آمار کشوری بیشتر است.

وی ادامه داد: برای مقابله با کرونا ویروس باید با عزمی همگانی گام برداشت و اقشار جامعه رعایت دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به طور ویژه در دستور کار مردم شریف استان باشد و نظارت ها در بخش های مختلف برای انجام دستورالعمل های بهداشتی تشدید شود.

 

کرونا ویروس معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان فوت شهروندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر