کد خبر: 974273 A

در نیمه نخست امسال انجام شد ؛

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از تشکیل 399 پرونده کالای قاچاق در تعزیرات حکومتی استان زنجان خبرداد و گفت: ارزش ریالی این کالاها 235میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی ممیزی، امروز  با اعلام این خبر، با اشاره به تشکیل پرونده‌ در حوزه کالا و خدمات در 6 ماهه نخست امسال اظهار کرد: در این حوزه یک هزار و 971 پرونده در تعزیرات حکومتی استان زنجان تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، با اشاره به اینکه ارزش ریالی این پرونده‌ها بیش از 500 میلیون ریال تعیین شده تصریح کرد: سال گذشته تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این حوزه 2 هزار و 348 پرونده بوده که 16 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی، در ادامه با بیان اینکه 399 پرونده نیز در حوزه قاچاق در تعزیرات حکومتی استان زنجان تشکیل شده که ارزش ریالی آنها 235 میلیارد ریال برآورد شده است افزود: سال گذشته تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این حوزه 305 پرونده بوده است.

این مسئول در استان زنجان،  با تاکید براینکه در شش ماهه نخست امسال تعداد پرونده های تشکیل شده در حوزه قاچاق کالا 22 درصد افزایش یافته است خاطرنشان کرد: بخشی از پرونده‌ها دست بررسی بوده و بخشی نیز مورد بررسی قرار گرفته و مختومه شدند.

ممیزی، با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا به امروز به ارزش بیش از 3 میلیارد ریال گرانفروشی ثبت شده است ، تصریح کرد: تعداد پرونده های تشکیل شده در حوزه گرانفروشی 100 فقره بود که مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی همچنین از تشکیل 20 پرونده در حوزه احتکار کالا در تعزیرات حکومتی استان خبرداد و خاطرنشان کرد: ارزش کالاهای کشف شده بالای 5 میلیارد ریال بود که با عاملان احتکارکننده به صورت جدی برخورد می‌شود.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان، در پایان  با تاکید براینکه امسال بیشتر کالاهای احتکار کشف شده کالاهای اساسی و لوازم خانگی بود عنوان کرد: در حوزه گرانفروشی نیز بیشترین تخلفات ثبت شده لوازم آرایشی و بهداشتی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان /مرتضی ممیزی/قاچاق کالا /پروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر