کد خبر: 974249 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: ۳ شهرداری در استان قزوین به علت مدیریت غیراصولی پسماند شهری اخطاریه دریافت کرده و یک شهرداری هم به دادگاه معرفی شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین،حسن عباس‌نژاد با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای وظایف ذاتی در حوزه پایش و نظارت در محیط زیست 3 شهرداری در استان قزوین به خاطر مدیریت غیراصولی پسماند شهری اخطاریه دریافت کرده و یک شهرداری هم به دادگاه معرفی شد.

وی افزود: با اینکه 21 شهر و ناحیه شهری استان قزوین پسماندهای خود را به سایت پسماند محمدآباد منتقل می‌کنند، فقط 4 شهر از 25 شهر استان پسماندها و زباله‌های خود را به سایت یاد شده منتقل نمی‌کنند که 2 شهرداری از شهرداری‌های اخطاریه محیط زیستی گرفته و همچنین شهرداری که به دادگاه معرفی شده جزو همین شهرداری‌ها هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان‌های آبیک و آوج هم به لحاظ جمع‌آوری و مدیریت شیرابه پسماند وضعیت نامناسبی دارند که در حال حاضر جایگاه موقت جمع‌آوری شیرابه پسماند در شهر آبیک فاقد استانداردهای زیست‌محیطی است.

عباس‌نژاد افزود: از آنجایی که شهرداری‌ها موظف به ارائه گزارش "مطالعات مدیریت محیط زیست" برای ساماندهی جایگاه زیرسازی و مدیریت شیرابه پسماند و زباله هستند، این گزارش هنوز از سوی برخی شهرداری‌ها ارائه نشده که در صورت انجام نشدن این کار این شهرداری‌ها ابتدا اخطاریه گرفته و بعد به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

استان قزوین حفاظت محیط زیست شهرداری محیط زیست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر