کد خبر: 974221 A

سخنگوی شورای شهر اصفهان خبر داد:

سخنگوی شورای شهر اصفهان گفت: علیرغم تذکرات و پیگیری‌ها همچنان شاهد سوء مدیریت و اجرا نشدن قوانین در این خصوص و بستن جریان زاینده رود هستیم و حقابه محیط زیست همچنان نادیده گرفته شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، فریده روشن امروز (یکشنبه) در یکصد و چهلمین صحن علنی شورای شهر اصفهان اظهار کرد:  یاد می‌کنم از 200 شهیده زن شهر اصفهان و 4000 زن جهادگر که در تدارکات پشت جبهه به زیبایی نقش اجتماعی- سیاسی خود را ایفا کردند و می توانند الگویی برای زنان امروز باشند . قهرمانانی چون طیبه واعظی، زینب کمایی و مادر صبور شش شهید (شهیدان جعفرزاده) وشهیدان شاه کرمی وبزرگ زنان دیگری که جاودانه شدند.

این عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به هفتم مهر روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اظهار داشت: پس از گذشت چهل سال معتقدم نتوانسته ایم به آنچه آرمان‌های شهدا بود ، برسیم. آنچه آنها می خواستند دفاع از حق ضعفا و برقراری عدالت بود ولی افسوس که آرمان‌های شهدا محقق نشد.

 روشن تصریح کرد: روز نهم مهرماه روز سالمند است، دوران سالمندی با ویژگیهای خاص خود همراه است و سالمندان با دارا بودن گنجینه ای از تجربه نیازهای روانی و اجتماعی و بهداشتی ویژه خود را دارند، با توجه به اینکه جامعه ما از نظر جمعیت شناختی رو به سالمندی است و با توجه به شاخص های لازم برای ایجاد شهر دوستدار سالمند هنوز حتی در باغ تجربه به عنوان دفتر تخصصی سالمند زیرساخت‌های لازم وجود ندارد. 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعداد سالمندان شهر رو به افزایش است جا دارد پیش‌بینی‌های لازم برای این موضوع از هم اکنون صورت گیرد تا جامعه با مشکلات کمتری در این خصوص مواجه شود و نیز  اقدامات فرهنگی برای کاهش تضاد میان نسل‌ها و ترویج فرهنگ احترام به بزرگترها و پذیرش سالمندی به عنوان دورانی ارزشمند از زندگی و نیز آماده سازی زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی ، آموزشی و مشاوره ای و امکانات شهری مناسب برای سالمندان صورت گیرد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر مساله زاینده رود است، علیرغم تذکرات و پیگیری‌ها همچنان شاهد سوء مدیریت و اجرا نشدن قوانین در این خصوص و بستن جریان زاینده رود هستیم و حقابه محیط زیست همچنان نادیده گرفته شده است.

روشن تاکید کرد: از مسئولان وزرات نیرو و سازمان آب منطقه ای خواهانم که تامین حقابه محیط زیست را مطابق با قانون در نظر داشته باشند و از سازمان حفاظت از محیط زیست می خواهم که بیش از گذشته پیگیر مسائل زیست محیطی به ویژه در زمینه جریان زاینده رود و همچنین آلودگی هوا باشد.

ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر