کد خبر: 974100 A

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار رشت تاکید کرد:

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رشت بر لزوم آسیب شناسی و اجرای طرح های پژوهشی جهت تحلیل دقیق عوامل وقوع سرقت در راستای پیشگیری از وقوع آن تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، فریبرز سعیدی کیا، در جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت با تاکید بر نقش سرقت در کاهش امنیت اجتماعی، اظهار داشت: امروزه به لحاظ پیچیدگی روابط اجتماعی و وجود روابط اجتناب ناپذیر در زندگی شهروندان، جرم سرقت نه تنها شخص مالباخته، بلکه به موازات آن امنیت و احساس امنیت جامعه را نیز متزلزل می‌ کند و انگیزه کار و تلاش و سرمایه‌ گذاری را از بین می‌ برد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به تعدادی از دلایل وقوع سرقت در سطح جامعه، تصریح کرد: عواملی چون فقر، کمبود عاطفی یا زیاده روی در محبت به کودکان و نوجوانان، معاشرت با دوستان ناباب، پرخاشگری و بیکاری از مهمترین عواملی هستند که می‌توانند افراد را به سمت و سوی سرقت سوق داده و باید با آسیب شناسی صحیح مجموعه عوامل یاد شده، نسبت به کاهش آمار این بزه اقدام کرد.
 
وی با بیان اینکه پیشگیری از سرقت و مباره با سارقان نیازمند صرف هزینه های بسیار و  امکانات است، افزود:  آثار زیانبار این جرم بر مصرف کننده ها و شهروندان تحمیل و سبب افزایش اضطراب و نگرانی خانواده‌ ها می‌ شود، علاوه بر آن  امنیت داخلی مخدوش شده و نارضایتی و اعتراض مردم را موجب می شود.
جرم سرقت سیاسی و اجتماعی فرماندار آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر