کد خبر: 973965 A

طاهریان خبر داد:

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: ۱۲ پروژه سرمایه‌گذاری و زیرساخت گردشگری در استان سمنان در دست اجرا است.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمد طاهریان افزود: سه پروژه از این تعداد مربوط به سرمایه گذاری و ۹ پروژه مرتبط با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری است.

وی بیان کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری شامل ارائه مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل مجتمع گردشگری گرمسار با صرف ۲۱۵ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۴۰ نفر، واحد اقامتی و پذیرایی در مجتمع خدماتی و رفاهی میامی با صرف ۴۴ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۲۲ نفر و ساخت هتل سه ستاره میامی با صرف ۳۶۱ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۶۷ نفر است.

طاهریان گفت: پروژه‌های زیرساختی نیز شامل قیرپاشی و آسفالت پیغمبران سمنان با صرف یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، اجرای عملیات خاکی مسیر افتر به آبگرم با صرف ۲۷ میلیارد ریال، برج نوری در زائرسرای بیارجمند و سرخه با صرف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، برق‌رسانی به قلعه پنهان بهرام با صرف دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار است.

وی افزود: سایر طرح‌ها نیز شامل اجرای کانال زهکش مسیر قصر بهرام با صرف پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، نصب تابلوی معرفی قصر بهرام با صرف ۹۸۰ میلیون ریال، قیرپاشی و آسفالت مسیر منطقه دشت شاد با صرف دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، موزه بزرگ سمنان با صرف ۳۴ میلیارد ریال و مجتمع گردشگری و فرهنگی سرخه با صرف ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از اقامت ۱۵۸ هزار ۲۷۵ گردشگر داخلی و یک هزار و ۹۷۶ گردشگر خارجی از ابتدای مهر ماه سال گذشته تاکنون در این استان خبر داد.

وی بیان کرد: در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‎گردی، ۱۵ هتل و مهمانسرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج مهمانپذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.

سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سمنان زیر ساخت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر