کد خبر: 973798 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر خبر داد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به اینکه پیک سوم کرونا در کشور شروع شده است، گفت: وضعیت شهرستان کاشمر از لحاظ شیوع ویروس کرونا در حال حاضر به هیچ عنوان وضعیت خوبی نیست.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از کاشمر، محمدجواد یزدانی رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان که در محل سالن همایش‌های فرمانداری برگزار شد، گفت: از هفته گذشته موج سوم کرونا در کشور آغاز شده و هشدارهایی که در ابتدای شهریور ماه در جلسات مختلف ستاد داده شد، امروز نتایجش را مشاهده می کنیم و این واقعیتی است که همه پیش‌بینی می‌کردند که در ابتدای پاییز ما با این پیک مواجه خواهیم شد.

یزدانی افزود: وضعیت شهرستان در حال حاضر وضعیت خوبی نیست و آمار بیماران سرپایی در طول هفته گذشته به شدت افزایش یافته به طوری که ما در دو روز گذشته آمار بالایی را داشته ایم و همکاران ما ۷۶ نمونه کرونا را در دو روز گرفتند که واقعا صحنه بسیار سختی بود و نشان از فداکاری و تلاش شبانه روزی کادر بهداشت و درمان دارد . 

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت مدارس هم اکنون در راس امور است و کماکان همکاران بهداشت محیط بازدید مستمر دارند که باید توان مضاعفی در این حوزه بکار گرفته شود.

در ادامه ساقی فرماندار کاشمر گفت: بیماری کرونا در کشور روند نزولی طی نمی‌کند و در حال حاضر شهرستان‌ها و استان هایی هستند که از پیک اول کرونا نیز شرایط‌شان خیلی بدتر شده است.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان کاشمر افزود : استفاده از ماسک در شهرستان کاشمر متاسفانه خیلی کمتر شده و حتما باید تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شود.

فرماندار شهرستان کاشمر با تاکید بر اینکه خوشبختانه در حال حاضر دانش آموز بستری نداریم و ابتلای حتی یک دانش آموز هم برای ما حساسیت دارد، گفت: باید تعاملات آموزش و پرورش با مرکز بهداشت بیشتر از این باشد و تشدید ارتباطات و تعاملات به رفع نواقص و پیشگیری ها  کمک خواهد کرد.

آموزش و پرورش شبانه روزی شبکه بهداشت و درمان ماسک ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر