کد خبر: 973773 A

۶۹ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل شناسایی شدند.

به گزارش ایلنا، هم اکنون ۵۰۲ بیمار با احتمال ابتلا به کروناویروس در مراکز درمانی مازندران بستری هستند.

همچنین در ۲۴ساعت گذشته ۴۶بیمار مبتلا به کووید۱۹ از بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل مرخص شدند و ۱۴۴بیمار مبتلا نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ بیمار جدید مشکوک به کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران، پذیرش و بستری و ۳۸ نفر ترخیص شدند.

موسوی افزود: اکنون ۳۷۱بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری هستند.

وی گفت: ۱۰۵ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: ۲۴ساعت گذشته دو نفر با تشخیص قطعی کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران جان باختند.

این پزشک به تشدید مراقبت‌های بهداشتی در استان اشاره کرد و افزود: به دلیل سفر‌های غیرضرور و بی‌توجهی برخی از مسافران و شهروندان موج سوم کرونا استان مازندران را تهدید می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۱۶بیمار کرونایی جدید در ۲۴ساعت گذشته در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۸ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

سیدفرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستانهای بابل را ۱۳۱نفر اعلام کرد و افزود: ۳۹ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

این مقام مسئول  بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری و بهداشت دست تاکید کرد.

استان مازندران بیمارستان دانشگاه های علوم پزشکی علوم پزشکی ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر