کد خبر: 973749 A

رضوانی خبر داد:

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در یک ماه اخیر بیش از ۱۲۵ هزار تماس ورودی به مرکز ارتباط با ذینفعان صبا ثبت شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حمیدرضا رضوانی با اعلام این خبر گفت: پیش از راه اندازی این مرکز، به طور میانگین ماهانه ۷ هزار و ۵۰۰ تماس از طریق شماره ۲۵۰۰ (مرکز تماس تلفنی صندوق بازنشستگی) پاسخ داده می‌شد، ولی در اولین ماه راه اندازی مرکز ارتباط با ذینفعان صبا و با وجود تمامی مشکلاتی که در آغاز راه وجود داشت، حدود ۱۲۵ هزار انواع تماس ورودی ثبت شده و پیش بینی می‌کنیم که در ماه‌های آینده این تعداد بیشتر شود.

رضوانی با بیان اینکه مرکز نوآوری و ارتباط با ذینعان صبا یا همان مرکز SRM با هدف اثربخشی ارتباط با بازنشستگان تحت پوشش، اول شهریور امسال آغاز به کار کرده است، گفت: این مرکز که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد، شیوه‌های ارتباطی مثل تلفن، تارنما، درگاه، پیامک، پست الکترونیکی، نرم‌افزار و مانند آن را یکپارچه کرده و در قالب یک مجموعه واحد ارائه می‌کند.

وی تصرح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری هم اکنون یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۶۷ بازنشسته و وظیفه بگیر را در سراسر کشور تحت پوشش قرار داده که این عزیزان، علاوه بر دریافت حقوق و مستمری، از خدمات دیگر این صندوق مانند خدمات بیمه ای، تسهیلات مالی و اعتباری، طرح‌های یاری، خدمات اجتماعی و فرهنگی و همچنین خدمات آنلاین و غیرحضوری، چون دریافت اطلاعات فیش حقوقی و حکم استفاده می‌کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان را مستلزم بهره‌گیری از روش‌های علمی و اثربخش در حوزه «مدیریت خدمات» دانست و افزود: صندوق بازنشستگی تلاش کرده با بهره‌گیری از یک واحد متمرکز برای پاسخگویی به ذینفعان، مدیریت خدمات خود را به سطح بالاتری برساند. بنابراین، در این مسیر از روش‌های معتبر جهانی مانند «چارچوب مرجع مدیریت خدمات فناوری اطلاعات یا ITIL» استفاده شده است.

رضوانی با اشاره به اینکه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir در کنار مرکز ارتباط با ذینفعان صبا در همین راستا راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: بعد از گذشت یک ماه از راه‌اندازی این مرکز علاوه بر افزایش قابل توجه ثبت انواع تماس‌های ورودی از حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تماس به ۱۲۵ هزار تماس، اقدامات خوب دیگری نیز در این مرکز صورت گرفته است.

وی با بیان بخشی از عملکرد مرکز صبا در یک ماه اخیر و مقایسه آن با گذشته گفت: تعداد کارشناسان مرکز پاسخگویی تلفنی پیش از این هفت نفر بود که اکنون به ۳۵ نفر افزایش یافته و تا سه ماه آینده به ۸۰ نفر خواهد رسید. همچنین تعداد ورودی فعال روی سرشماره ۲۵۰۰ پنج ورودی بوده که اکنون به ۶۰ ورودی رسیده است و در آینده نزدیک نیز به بیش از ۱۰۰ ورودی می‌رسد.

پوشش تلفن بازنشستگان بازنشستگان کشوری برنامه ریزی مرکز صیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر