کد خبر: 973685 A

نماینده مردم ورزقان درگفت و گو با ایلنا :

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت:گرانی ارز به تمام ابعاد زندگی مردم تاثیر گذاشته و این به سیاست های کلی دولت بازمی‌گردد در تلاشیم که برخی گرانی ها را توسط مجلس مهار کنیم تا بیش از این مردم تحت فشار شرایط اقتصادی قرار نگیرند.

الله‌وردی دهقانی،نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره گرانی خودرو اظهار داشت: در بحث قیمت گذاری و گرانی در اقتصاد ما جزیره‌ایی نیست و مشکلی که ما امروز با آن مواجه هستیم،در سایه بی‌تدبیری دولت در بخش اقتصاد و گرانی ارز است.

وی ادامه داد: سیاست های جدید دولت در گرانی ارز باعث شده که متاسفانه قیمت خود بیش از 2 برابر گران تر شود.


وی با بیان اینکه سیستم اقتصاد کشور نمی‌تواند چندگانه باشد اظهار داشت: به خاطر وجود سیاست‌های چندگانه در اقتصاد کشور برخی سردرگمی‌ها در سیاستگذاری‌ها باعث بروز مشکلاتی در این بخش شده است،کمیسیون صنایع مجلس در تلاش است که در تامین مواد اولیه برای تولیدات داخلی ساماندهی شده و به قیمت مصوب مواد اولیه در اختیار خودرو سازان قرار گیرد.

وی اظهار داشت: گرانی ارز به تمام ابعاد زندگی مردم تاثیر گذاشته و این به سیاست های کلی دولت بازمی‌گردد در تلاشیم که برخی گرانی ها را توسط مجلس مهار کنیم تا بیش از این مردم تحت فشار شرایط اقتصادی قرار نگیرند.

وی با اشاره به شائبه‌های ایجاد شده که در معدن مس سونگون درصورت اشتغال افراد غیر بومی در معدن اظهار داشت: این مجتمع محل اشتغال خیلی از جوانان منطقه ورزقان است و متاسفانه به دلیل عدم وجود نیروی تخصصی در شهرستان برخی نیروهای غیر بومی جذب این معدن شدند که امری عادی است و اولویت این معدن در استخدام نیروهای بومی این منطقه است.

وی با اشاره به معادن طلای شهرستان ورزقان ابراز داشت:معدن طلای مزرعه شادی در دست شرکت بهره بردار خارجی هستند و پیگیر احداث کارخانه های فراوانی در معادن اندریان و مزرعه شادی هستیم.


دهقانی با بیان اینکه در معدن طلای اندریان برخی استفاده و استخراج نادرست طبعات بسیار خطرناکی برای منطقه داشته است،بیان کرد:تولید برخی آلایندگی ها تبعات اجتماعی بدی داشته و برای منطقه مشکلاتی فراهم آورده، تلاشمان این  است که برنامه فعالیت های این معدن به صورت قانون مند و برنامه محور بوده و هیچگونه آلودگی محیط زیست نداشته باشد.

وی اظهار داشت:شهرستان ورزقان به عنوان منطقه دور افتاده متاسفانه مظلوم مانده  در تلاشیم بخشی از آن ثروت و سرمایه قابل توجه منطقه که استخراج می‌شود،به منطقه تخصیص یابد تا ضمن توسعه،باعث  اشتغالزایی برای مردم بخصوص جوانان شود.


وی ادامه داد: امیدواریم شرکت مس بصورت عادلانه و متناسب با در آمد هر منطقه در فعالیت های فرهنگی و ورزشی هزینه کند،و مس سونگون باید در استان در بیشتر رشته های ورزشی تیمداری کرده و از طریق باشگاه از پتانسیل های ورزشی استان و منطقه حمایت کند   امیدواریم مس سونگون در ورزش های قهرمانی و تیمی با حداکثر توان تلاش  کند.

این نماینده مجلس با اشاره به آخرین وضیعت برزگراه بین المللی تبریز-نوردوز اظهارداشت: این بزرگراه در ادامه مسیر تبریز-ورزقان ادامه داشت که یک فاز از این پروژه بنابه مسائل و منافع شخصی تغییر یافته بوده که مرکز شهرستان را از این بزرگراه محروم کرده بود که تغییر مسیر این پروژه ملی کمال بی انصافی بود، اکنون  بازگشت این فاز به مسیر اصلی خود در دست بررسی است و امیدواریم با اصلاح کارشناسی تمام مردم منطقه از این جاده استفاده کنند.

ارز درآمد شرایط اقتصادی گرانی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر