کد خبر: 973660 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: پس از تصویب طرح های جامع استان قزوین مشکلاتی در ساخت و ساز ها و احقاق حقوق مکتسبه شهروندان ۱۷ شهر کم جمعیت استان قزوین به وجود آمده که برطرف کردن این موارد در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگارایلنا از قزوین، علی فرخزاد بااعلام این خبر گفت: پس از تصویب طرح های جامع استان قزوین در سال ۹۲ و ۹۳  مشکلاتی در ساخت و ساز ها و حقوق مکتسبه در این ۱۷ شهر به وجود آمده است که به دنبال برطرف کردن این مشکلات هستیم.

وی افزود: مشکلات به وجود آمده در این زمینه است که در گذشته شهرداری ها براساس طرح های هادی پروانه صادر می کردند ولی در طرح های جامع حقوق مکتسبه مردم دیده نشده و پروانه هایی را که شهرداری ها براساس طرح هادی صادر کرده اند در طرح جامع، ساخت و ساز غیرمجاز تلقی می شوند و خارج از محدوده قرار دارد.

معاون هماهنگی عمرانی استاندار قزوین اظهار کرد: با توجه به اینکه ساخت و ساز زیادی طی سالیان اخیر در این شهرها انجام شده و  اراضی شهری آنها خدمات مختلفی از جمله آب، برق، گاز را نیازمند هستند و خرید و فروش های زیادی هم در اراضی مسکونی آنها انجام شده است، مسئولان استان به دنبال پیگیری مشکلات طرح شده  هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: براساس پیگیری ها و جلساتی که توسط استاندار و نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شده است مقرر شد مسایل ساخت و ساز این ۱۷ شهر در کمیته منتخبی شامل نمایندگان راه و شهرسازی، امور اراضی، جهاد کشاورزی و دفتر فنی، حقوق مکتسبه مردم لحاظ شود و در قالب یک برنامه پیشنهادی مصوب و به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شود.

فرخزاد گفت: در این زمینه شورای عالی معماری و شهرسازی هم مساعدت های لازم را انجام داده تا با توجه حجم بالای امورات، در کمیته ای ویژه اقدامات لازم مطرح و تصویب شود.

 

استان قزوین برق حقوق ساخت و ساز مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر