کد خبر: 973586 A

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین:

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: ۱۵ مهرماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه تابستان ۹۹ و همچنین صورت معاملات فصلی بهار ۱۳۹۹ تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید حوائج با اعلام این خبر گفت: براساس قانون، اشخاص مشمول ارسال فهرست معاملات مکلف هستند فهرست معاملات خود را در مقاطع سه ماهه (فصلی) تهیه و تا یک ماه و نیم پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق درگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور برای سامانه معاملات ارسال کنند.

وی اظهار کرد: اما با توجه به علت شیوع ویروس کرونا و ضرورت طرح فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و نیز براساس پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا ، مهلت ارسال صورت معاملات فصلی دوره بهار سال جاری تا ۱۵ مهرماه تمدید شده است.

این مسوول امور مالیاتی افزود: تمامی اشخاص حقوقی، صاحبان مشاغل که حسب نوع و یا حجم فعالیت آنها جزء گروه نخست موضوع ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون و صاحبان مشاغل مشمول مالیات برارزش افزوده، مشمول ارسال صورت معاملات فصلی خواهند بود، باید فهرست معاملات خود را مطابق اقلام اطلاعاتی مندرج در سامانه معاملات تهیه و از طریق درگاه اینترنتی سازمان به نشانی www.tax.gov.ir ارسال کنند.

حوائج با اشاره به مفاد ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، خاطرنشان کرد: عدم صدور صورتحساب و یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله، استفاده از شماره‌های اقتصادی خود برای دیگران و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود، مشمول جریمه‌ای معادل ۲ درصد مبلغ مورد معامله می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین یادآور شد: مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را داشته و می‌توانند بدون مراجعه به واحدهای خدمات مودیان از طریق سامانه www.evat.ir اقدام به ارایه اظهارنامه و تکمیل و صدور قبض مالیات و عوارض کرده و پس از دریافت شناسه قبض و پرداخت از طریق درگاه‌های بانکی تعیین شده اقدام به پرداخت مالیات و عوارض کنند.

استان قزوین مالیات مالیات بر ارزش افزوده ویروس آخرین مهلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر