کد خبر: 973229 A

سخنگوی شورای شهر زرقان:

سخنگوی‌شورای شهر زرقان با بیان اینکه هوا نداشتیم، شوری آب هم اضافه شد، گفت: در رابطه با آلایندگی صنایع و آلودگی هوای زرقان برخی از شرکت‌ها هنوز به تعهد خود پایبند نیستند و کارگران را تهدید می کنند که شورا و شهرداری قصد تعطیلی کارخانه را دارد و به شورا اعتراض کنید.

به گزارش ایلنا از زرقان، حسن رستم زاده خاطرنشان کرد: در رابطه با فرمالین که مردم شاکی بودند به یک کارخانه شیمیایی تا آخر سال فرصت داده شد که فیلترلینگ را نصب کند.

وی با بیان اینکه بافت قدیم شهر زرقان از چاه قدیم استفاده می کنند و آب به سمت شوری رفته است، عنوان کرد: درحالی صنعت و پالایشگاه از آب شرب شیرین بمو استفاده می کنند که در بافت قدیم شهر آب شور است و در شهر لپویی هم همین مشکل وجود دارد؛ بنابراین باغ‌ها و شرکت‌های حاشیه بمو از آب بمو استفاده می‌کنند اما آب شرب مردم شور است.

رستم زاده افزود: متاسفانه سازمان آب در رابطه با شوری آب پاسخی نمی دهد؛ گرچه با راه اندازی و تجهیز چاه موقت در منطقه می‌توان تاحدودی موضوع را حل کرد که سازمان آب موافقت نکرده است و مردم نگران و از آب شرب شور شاکی هستند.

بابت سهم زرقان از آلایندگی ها سلامت جامعه تحت تاثیر قرار می گیرد

محمدرضا ظریفی رئیس شورای شهر زرقان با بیان اینکه مشکل شوری آب در زرقان درحالی است که آب لوله سد از وسط زرقان رد شده اما به شهرستان اختصاص داده نشده است، عنوان کرد: مشکل شوری آب در شهر زرقان همچنان وجود دارد و منجر به بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است.

1 (6)

ظریفی همچنین با بیان اینکه ۲۴ درصد صنایع استان در زرقان است و شورای دور سوم اطلس آلایندگی تهیه و در شورای چهارم با دانشگاه شیراز قراردادی منعقد و میزان الایندگی شرکت ها مشخص شد، تصریح کرد: با وجود آلایندگی که صنایع دارند اما بحث رونق تولید که می شود آلایندگی کارخانه هاو آلودگی زرقان به حاشیه می رود.

وی افزود: تنها راه کاهش آلایندگی رفتن کارخانه های آلاینده از شهر است و کارخانه ها با ارزش افزوده ای که بابت زمین دارندمی توانند جابجا شوند.

ظریفی با بیان اینکه ۹ درصد ارزش افزوده بابت فروش کالای کارخانه‌ها به حساب اداره ارزش افزوده و دارایی واریز می‌شود که استانی تقسیم می شود، ابراز کرد: آنچه در شهرستان زرقان بعد از شهرستان و مستقل شدن تقسیم می شود سهمی از آلایندگی است که بابت آن هم سلامت جامعه تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز زرقان بالا است که باید این درآمد ناشی از آلایندگی صرف حفظ فضای سبز شود و سلامتی را حفظ کنیم.

درآمد سلامت شورای شهر شهرداری تعطیلی کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر