کد خبر: 973227 A

شهردار زرقان مطرح کرد:

شهردار زرقان با اشاره به آلایندگی صنایع و در نتیجه آلودگی شهر زرقان گفت: در گذشته کارخانه ها با مجوز و با فاصله از محیط شهری ایجاد شده اند اما با توسعه شهرها، زندگی به کارخانه ها نزدیک و تعادل را بهم ریخته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زرقان، غلامحسین فروزان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سهم آلاینده ها مبلغ ۲۸ میلیارد تومان وارد شهرستان زرقان شد که به نسبت جمعیت بین شهرستان ها تقسیم شده است، تصریح کرد: هدف اجرای عدالت اجتماعی در محلات است تا با اجرای پروژه های مختلف در تمامی محلات، شاهد توسعه باشیم.

شهردار زرقان با بیان اینکه آینده نگری و توسعه شهر زرقان سیاستی است که با مستقل شدن شهرستان در نظر گرفته شده است، گفت: اولین موضوع بعد از شهرستان شدن زرقان در تقسیمات کشوری، درآمد قابل توجهی بود که از بابت آلایندگی صنایع به شهرستان اختصاص یافت که در توسعه شهر اثراث مثبتی دارد.

فروزان معتقد است که شهرستان زرقان در مسیر توسعه قرارگرفته است و امید است با همراهی و همدلی اعضای شورای شهر این مسیر به خوبی طی شود. شهردار زرقان با اشاره به سابقه ۸۰ ساله فعالیت شهرداری در این شهرستان گفت: شهر زرقان یکی از قدیمی ترین شهرها از بابت سابقه فعالیت شهرداری است و ضمن اینکه مردم فهیم و با قوانین شهر و شهرداری آشنا هستند منجر به این شده است که فضای شهری خوب و استثنایی داشته باشیم.

فروزان همچنین با اشاره به اینکه در ۵ ماهه اول سال،۴۰ درصد بودجه شهرداری جذب شده است، ابراز کرد: تلاش می شود که در نیمه دوم سال به تحقق کامل بودجه برسیم. وی با اشاره به اعتبار و

بودجه هایی که در سال ۹۹ جذب شده است عنوان کرد: سیاست را بر اجرای پروژه های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و درآمدی قرار دادیم و همچنین طرح های اصلاحی در رمپ ورودی و خروجی شهر زرقان مدنظر است.

فروزان با اشاره به اینکه ایجاد پمپ بنزین و پمپ گاز در سال ۹۹ درنظر گرفته شده که اشتغالزایی و درآمد پایداری نیز دارد، خاطرنشان کرد: شروع پروژه به زودی استارت می خورد؛ همچنین پروژه بعدی در شهر زرقان ترمینال و حمل و نقل عمومی است که طی یک الی ۲ سال آینده تقدیم همشهریان می شود.

وی ادامه داد: ساخت سینما در زرقان با اعتبار ۲ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است که در محیط ۴ هزار و ۵۰۰ متری و با زیربنای ۷۵۰ متر مربع تا تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

شهردار زرقان با اشاره به پروژه های ورزشی شاخص عنوان کرد: احداث یک زورخانه آغاز شده است که در تابستان ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد و ساخت سونا و جکوزی نیز آغاز که در ۲۲ بهمن ماه تحویل مردم خواهد شد.

فروزان با اشاره به پروژه های عمرانی قابل اجرا در شهرستان زرقان گفت: پروژه دیگر خیابان رضازاده است که سال ها به دلیل اینکه معبر ۶ متری و ۲ طرف بوده است مشکلاتی ایجاد کرده که طرح آزاد سازی و ۲ بانده کردن این خیابان در دستورکار است و ظرف ۲ ماه آینده شروع خواهد شد.

وی افزود: در محله دودج نیز اقدامات خوبی در تقسیم عدالت در بودجه شهر اتفاق افتاده است که از جمله آن بولوار شارع غیر استاندارد در این مسیر دوبانده شد تا تردد مردم محله دودج از بولوار صنایع تصحیح شود. فروزان خاطرنشان کرد: از آنجا که در محله دودج جمعیتی بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر ساکن هستند، لذا زمین ورزشی چمن مصنوعی نیز برای این افراد افتتاح شد.

فروزان ادامه داد: در مجموعه شورا، شهرداری و فرمانداری زرقان به هیچ عنوان نه شورا و نه کمیسیون بند ۲۰ تصمیم به تعطیلی هیچ کارخانه  و حتی یک کارگر را نداریم، اما بنا به استانداردسازی و نصب فیلترهایی است که آلودگی را کاهش دهند. به گفته وی یک کارخانه می تواند در دل یک شهر باشد اما استاندارد باشد و آلودگی نداشته باشد.

فروزان در رابطه با ساخت و ساز باغ شهری در اطراف شهر زرقان نیز بیان کرد: محدوده قانونی شهر زرقان مشخص و حریم ۳ تا ۵ برابر محدوده است. برخی از باغ ها خارج از حریم است که مسئولیت آن با اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی است؛ همچنین در محدوده حریم قانونی هرگونه دیوارگذاری، باغ و انباری که ایجاد شود واحد اجرائیات شهرداری ورود خواهد کرد.

وی افزود: در رابطه با باغ شهری ها هم با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد و تخریب صورت می گیرد.

شهردار زرقان در خصوص باغ وحش شیراز نیز عنوان کرد: این باغ وحش در حریم شهر زرقان واقع و از محدوده قانونی خارج شده است و شهردارینمی تواند عملیاتی انجام دهد، اما مشکلاتی مانند تسطیح دسترسی انجام شده و برای آسفالت منطقه نیاز به همکاری صنایع موجود در منطقه است که باید قبل از آن خدماتی مانند آب و ... عبور کند.

بیکاری حمل و نقل عمومی زمین گاز پمپ بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر