کد خبر: 972603 A

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز:

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با انتقاد از اینکه استفاده خوبی از ظرفیت‌های همه‌ جانبه شیراز نمی‌شود، گفت: احداث یک شهربازی بی‌همتا در جنوب کشور از جمله اهداف ما در حوزه گردشگری است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، سولماز دهقانی با اظهار تأسف نسبت به اینکه شیراز با وجود ظرفیت‌های پرشمار در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی، تاریخی، مذهبی، سلامت و... اما از کلان‌شهرهای دیگر عقب افتاده است، اظهار داشت: شهری همچون اصفهان توانسته خود را به عنوان یک شهر تاریخی، فرهنگی و صنعتی معرفی کند اما متأسفانه ما از ظرفیت‌های گسترده و گنجینه‌های معطل‌مانده خود به خوبی استفاده نکرده‌ایم؛ ما اگر نمی‌توانیم یک شهر صنعتی باشیم اما در مقابل در حوزه‌هایی همچون فرهنگی و گردشگری جای کار بسیار زیادی وجود دارد و می‌توان از ارتباط شیراز با کشورهای همسایه استفاده بسیار بهتری صورت گیرد.

وی افزود: به عنوان نمونه اماکن تاریخی و فرهنگی ما مانند بازار وکیل ظرفیت‌هایی ارزشمند هستند که با وجود اقدامات نسبی شهرداری، اما دست اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه مرمت و بازسازی به دلیل کمبود اعتبار بسته است و با مشکلات جدی مواجه هستیم.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز در ادامه با اشاره به اهمیت پروژه محور عرفان، اضافه کرد: در نزدیکی این محور اداره‌کل فرهنگ و ارشاد توانسته برای احداث تالار بزرگ شهر سرمایه‌گذار جذب کند اما متأسفانه تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است؛ شیراز شایسته این است که با اختصاص اعتبار لازم، تالاری درخور شأن فرهنگ و تمدن خود داشته باشد.

دهقانی جذب سرمایه‌گذار برای احداث یک شهربازی بی‌همتا در جنوب کشور را ازجمله نیازهای حوزه گردشگری شیراز دانست و گفت: یکی از دغدغه‌های ما این است که به دلایل مختلف در حوزه تفریحی و سیاحتی برای جوانان‌مان آن‌چنان که شایسته بود نتوانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم که باید در زمان باقی‌مانده با جدیت بیشتری پیگیری و اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز در پایان با اذعان به اینکه حال اقتصاد کشور خوب نیست، خاطرنشان کرد: در شرایط دشوار فعلی می‌توان با همفکری و همراهی همه‌جانبه، مراکز و اماکن گردشگری، تفریحی، سیاحتی و... را ساماندهی و یا راه‌اندازی کنیم چرا که هم بازدهی اقتصادی خواهد داشت و هم بخشی از سختی‌های روحی و روانی مردم را جبران می‌کند.

اقتصاد کشور روحی و روانی گردشگری مشکلات شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر