کد خبر: 972599 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان:

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: از ابتدای امسال ۶۷۰ میلیون ریال اعتبار در قالب کتاب جدید برای اختصاص به ۱۱ کتابخانه محروم استان قزوین هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه محمد بیگی با اعلام این خبر گفت: کتابخانه‌های استان از نظر منابع و توانمندی‌ها با سه وضعیت ویژه (قرمز)، معمولی (نارنجی) و مناسب (سبز) طبقه بندی شدند و اولویت‌های موجود در حمایت و ارسال منابع جدید به کتابخانه‌های استان قزوین شناسایی شد.

وی افزود: ۱۱ کتابخانه استان شامل کتابخانه‌های روستایی، کتابخانه‌های مناطق محروم و تازه تاسیس و کتابخانه‌های دارای مخاطبین بالا در اولویت قرار گرفتند.

محمدبیگی اضافه کرد: بعد از این مرحله لیستی از تازه‌های نشر و کتاب‌های قابل خریداری به این کتابخانه‌ها ارسال شد و نهایتا با افزودن پیشنهادات کتابداران و مسئولان این کتابخانه‌ها و تایید لیست ۲ هزار و ۲۱۳ عنوان کتاب و ۲ هزار و ۲۶۳ نسخه به ارزش ۶۴۵ میلیون ریال خریداری و در اختیار این کتابخانه‌ها قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در ادامه گفت: در این مدت به منظور حمایت از نویسندگان و مولفان قزوینی ۶ عنوان کتاب از تازه‌های نشر این استان با اعتبار ۲۴۰ میلیون ریال خریداری و به کتابخانه‌های استان قزوین ارسال شد.

استان قزوین کتابخانه های عمومی استان مدیرکل منابع کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر