کد خبر: 972589 A

رئیس سازمان نظام پزشکی دامغان خبر داد:

رئیس سازمان نظام پزشکی دامغان از بستری 75 بیمار کرونایی در بیمارستان ولایت دامغان خبر داد و گفت: خیرین حوزه سلامت آمادگی دارند تا بیمارستان دوم دامغان را بازگشایی نمایند اما دانشگاه علوم پزشکی مخالفت می کند.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمد عباسی رئیس سازمان نظام پزشکی دامغان گفت: متاسفانه تنها متخصص عفونی تمام وقت بیمارستان ولایت دامغان به کرونا مبتلا شده است و در حال حاضر یک پزشک که ماهانه 15 روز در دامغان حضور دارد به معالجه بیماران کرونایی می پردازد.

وی با بیان اینکه برای درمان بیماران کرونایی بر اساس پروتکل های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت اقدام می شود، یادآور شد: در غیاب متخصص عفونی بیمارستان ولایت، متخصصان داخلی به معالجه بیماران کرونایی می پردازند.
 
 
 
محمد عباسی با اشاره
به بستری بیماران کرونایی و تکمیل ظرفیت 4 بخش از بیمارستان ولایت تصریح کرد : خیرین دامغانی بارها برای راه اندازی بیمارستان دوم دامغان که مختص کرونایی ها باشد اعلام آمادگی کردند اما دانشگاه علوم پزشکی سمنان مخالفت کرد.
 

2cv

وی ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان اظهار داشت: در شرایط فعلی بسیاری از بیماران غیر کرونایی برای معالجه و ادامه درمان به بیمارستان ولایت مراجعه نمی‌کنند.
 
رئیس سازمان نظام پزشکی دامغان ادامه داد: شهرستان سمنان 6 بیمارستان دارد در صورتی که جمعیتش 1.5 برابر دامغان است و مخالفت دانشگاه علوم پزشکی سمنان با راه اندازی بیمارستان دوم دامغان به دلیل کمبود جمعیت غیر منطقی به نظر می رسد.
 
محمد عباسی ضمن تقدیر از خیرین حوزه سلامت بیان کرد: طی چند روز گذشته تعداد فوتی های ناشی از کرونا در دامغان کاهش داشته اما آمار ابتلا و بستری همچنان فزاینده و نگران کننده است.
کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیمارستان ولایت دامغان سازمان نظام پزشکی دامغان بیمارستان رضایی دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر