کد خبر: 972584 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با عنوان اینکه‌برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد همبستگی بین نسل‌های انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد، گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران ماندگار شد.

به گزارش ایلنا از البرز، عزیزاله شهبازی در مراسم افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس البرز که همزمان با 8 استان کشور با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: دوران دفاع مقدس یادآور و احیا کننده واژه های ناب شهادت، شهامت، شجاعت، ایثارگری، مردانگی و سلسله مراتب فرماندهی و ولایت پذیری است.

وی ادامه داد: در چهل سالگی دوران مقاومت ملت ایران هستیم و خرسندیم که در استان به خواست مردم البرز باغ موزه دفاع مقدس جهت تداعی فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده راه اندازی شد.

شهبازی گفت: البرز در مسیر ارتباطی 14 استان کشور است و این باغ موزه جانمایی بسیار خوبی دارد و مردم ایران اسلامی می توانند از آن بهره مند شوند.

وی افزود: فاز اول این پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت و در این فاز 10 میلیارد تومان اعتبار صرف شده و مرکز اسناد و داده های دوران دفاع مقدس است. 

استاندار البرز اضافه کرد: در دانشگاه های مهم جهان برای انعکاس و اطلاع رسانی از اهداف و دستاوردهای  وقایع مهم، هزینه های بزرگی صرف می کنند و در ایران اسلامی مهمترین رویداد اخیر، جنگ تحمیلی بود.

وی گفت: سایه شوم جنگ تحمیلی افراد ارزشمندی را از ما گرفت ولی اقتدار و پایمردی جمهوری اسلامی ایران  ماندگار شد. 

شهبازی افزود: امید است با اتحاد و اسنجام مجموعه البرز بتوانیم اسباب گره زدن فرهنگ آن دوران با نسل جدید باشیم.

وی گفت: دوران دفاه مقدس، مهمترین حادثه قرن در ایران اسلامی بود و بر این باور هستیم با بسیج امکانات نسبت به بهره برداری از فازهای 2 و 3 و 4 اقدام کنیم.

در این مراسم آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان، سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار اسلامی رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس البرز و جمعی از مسئولان و فرماندهان استان حضور داشتند.

باغ موزه دفاع مقدس البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر