کد خبر: 972526 A

معاون استاندار زنجان تاکید کرد:

معاون امنیتی سیاسی استانداری زنجان، گفت: عدالت در توزیع امکانات رفاهی، فرهنگی و آموزشی در مناطق حاشیه و فرسوده شهر رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، خدابخش مرادی، نافجی امروز در جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی در محل استانداری زنجان اظهار کرد: لازم است تا مسائل اجتماعی و فرهنگی در مناطق حاشیه نشین استان زنجان نیازسنجی شود.

معاون امنیتی سیاسی استانداری زنجان،  با اشاره به اینکه تهیه امکانات رفاهی و اجتماعی در این مناطق لازم است، بر ضرورت توسعه اقدمات زیر بنایی و زیر ساختی در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده تاکید کرد.

وی با یادآوری تعیین وظایف هر دستگاه اجرایی در این مناطق گفت: عدالت در توزیع امکانات رفاهی و آموزشی در این مناطق باید رعایت شود.

در ادامه مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان خاطرنشان کرد: در سال ۹۰ بیش از ۶۹ هزار نفر از جمعیت استان در مناطق حاشیه نشین و بافت فرسوده زندگی می‌کردند و بر اساس آخرین آمار در حال حاضر ۶۵ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین زندگی می‌کنند.

مسیح الله سلطانی از وجود ۹ منطقه حاشیه نشین در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد هفت نقطه در شهر زنجان است.

این مقام مسئول ادامه داد: در مناطق حاشیه نشین زیر ساخت‌های فرهنگی و اجتماعی وجود ندارد و باید به این مهم بیشتر توجه شود.

وی با یادآوری اینکه توجه به زیرساخت‌های اجتماعی باعث کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، گفت: جمعیت حاشیه نشین دراستان زنجان حدود پنج درصد کاهش داشته است.

معاون امنیتی سیاسی استانداری زنجان/مناطق حاشیه ای/ کرونا ویروس /
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر