کد خبر: 972512 A

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری زنجان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان ، با اشاره به روز جهانی گردشگری همزمان با ۵ مهرماه از افتتاح دفاتر خدمات مسافرتی و تاسیسات گردشگری در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، امیر ارجمند در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه های روز جهانی گردشگری در زنجان پرداخت و گفت: همه ساله با نزدیک شدن به روز جهانی گردشگری مصادف با 5 مهرماه برنامه های متعدد و متنوعی در دستور کار معاونت صنایع دستی استان ها قرار می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، با اشاره به اینکه امسال نیز چون سال های گذشته استان زنجان برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته است، گفت: به همین منظور از برترین‌های گردشگری در حوزه اقامتی و پذیرایی و راهنمای گردشگری استان زنجان تجلیل می شود.

وی از اعلام نتایج جشنواره دستپخت و رایگان بودن بازدید از موزه های استان خبر داد و گفت: در این روز تأسیسات گردشگری در شهرستان خدابنده و چهار مجموعه بوم گردی افتتاح می شود.

این مقام مسئول به جمع آوری زباله های تجدید ناپذیر در راستای حفاظت محیط زیست در منطقه گاوازنگ زنجان اشاره کرد و گفت: افتتاح دفتر خدمات مسافرتی در شهر دندی (آناک پرواز)، افتتاح تأسیسات گردشگری (الماس الوند) خرم دره، نمایش آلبوم تبلیغاتی تولیدی استان و دوره آموزشی آشنایی با گردشگری روستایی ویژه تسهیل گران طرح منظومه های روستایی از دیگر برنامه های روز جهانی گردشگری در زنجان است.

به گفته ارجمند، وبینار گردشگری، رژه خودروهای اداره کل به همراه دو فقره موتور سیکلت یگان حفاظت با نصب بنر گرامیداشت هفته گردشگری 7 مهر، دیدار مدیر کل با خبرگزاری ها، شاهنامه خوانی (آنام)، بارگذاری گزارش تصویری آش و اکو، انتشار فیلم کوتاه، تجلیل از ایثارگران اداره کل استان و رونمایی از کلیپ شهدای منتسب به خانواده میراث فرهنگی، دیدار مدیر کل با کادر درمان و اهدای لوح و تقدیر و تندیس، تجیل از ایثارگران اداره کل استان و رونمایی از کلیپ شهدای منتسب به خانواده میراث فرهنگی، انتشار ضوابط سفر سالم، روستای برتر گردشگری، تجلیل از اعضای کمیته فنی دفاتر خدمات مسافرتی و نشست با مدیرکل و تجلیل از همکاران حوزه معاونت گردشگری از برنامه های این روز است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به اینکه گردشگری به عنوان یک ابر صنعت در تمامی کشورها و جوامع بین‌المللی پذیرفته شده است، گفت: تاثیر آن در اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و حتی سیاست کشورها غیر قابل انکار است.

وی با بیان اینکه شعار روز جهانی جهانگردی ۲۰۲۰ ازسوی سازمان جهانی جهانگردی با عنوان«جهانگردی و توسعه روستایی» اعلام شده است، خاطرنشان کرد: از این شعار در راستای توانایی منحصر به فرد این بخش در ایجاد توسعه اقتصادی و فراهم آوردن فرصت هایی در خارج از شهرهای بزرگ، صحبت به میان آمده است.

با اشاره به روز جهانی گردشگری همزمان با ۵ مهرماه از افتتاح دفاتر افتتاح تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در زنجان/امیر ارجمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر