کد خبر: 972397 A

معاون استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری با کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا، بر تسهیل امور گمرکی در پایانه مرزی نوردوز تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، علی جهانگیری در نوزدهمین جلسه ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان، اظهار داشت: تعامل و هماهنگی دستگاه‌های مستقر در پایانه مرزی نوردوز برای تسهیل و تسریع در روند تجارت فرامرزی با کشورهای اتحادیه اورآسیا ضروری است.

وی همچنین با اشاره به تأثیرات شیوع بیماری کرونا بر روابط تجاری کشورها، گفت: با توجه به تحولات ناشی از این موضوع در اقتصاد جهانی، باید تلاش کنیم تا هدف‌گذاری مبادلات تجاری بویژه با کشورهای همسایه با کمترین آسیب محقق شود.

اورنگی، ناظر گمرکات آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت تفکیک مسیرهای محموله های صادراتی غیرنفتی و مسافری با حامل های مواد سوختی در پایانه مرزی نوردوز، خواستار استمرار پیگیری جهت اجرای کامل دستورالعمل ساماندهی و تقویت مبادی و خروجی کشور از سوی دستگاه های مسئول در مرزهای استان شد.

گفتنی است،پل مرزی نوردوز از شاهراه‌های اصلی واردات به ارمنستان است و بازارچه مرزی نوردوز نیز میان ایران و ارمنستان شهریور ماه سال ۱۳۷۴ گشایش یافت،صادرات گاز ایران به ارمنستان از این نقطه مرزی صورت گرفته و سالانه حدود دو میلیون نفر از طریق این نقطه مرزی به کشور ارمنستان سفر می‌کنند.

آذربایجان شرقی ایران تجارت واردات گمرکات آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر