کد خبر: 972306 A

صبح امروز رخ داد؛

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: آتش در مراتع و جنگل‌های بخش دهدز این شهرستان در ارتفاعات کوهستانی بالادست سد کارون ۳ از صبح امروز چهارشنبه شعله ور شده است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا شیرانی اظهار داشت: ساعت ۶ صبح امروز گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در ارتفاعات بالای کارون ۳ در بخش دهدز دریافت شد.

وی افزود: در پی وقوع این آتش سوزی نیروهای منابع طبیعی سریعا به منطقه اعزام شدند و جمعی از نیروهای سد و نیروگاه کارون ۳ نیز برای کمک و پشتیبانی به نیروهای منابع طبیعی ایذه ملحق شدند.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای خاموش کردن آتش در سریعترین زمان ممکن انجام خواهیم داد.

از ابتدای سال جاری چندین فقره آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایذه از جمله روستای موردغفار، کوه گزیر، کوهستان منگشت، منطقه بلوط بلند و کوه سفید دهدز به وقوع پیوسته که اطلاع دقیقی از میزان خسارت وارد شده در دست نیست.

عمده جنگل‌های بلوط خوزستان در ایذه، باغملک، اندیکا و مسجدسلیمان واقع شده‌اند و با توجه به تعداد آتش‌سوزی‌ها در این مناطق، لزوم اختصاص یک بالگرد آب‌پاش برای مواقع آتش سوزی به شدت احساس می‌شود.

دهدز از توابع شهرستان ایذه و در منطقه کوهستانی خوزستان واقع شده‌است که مناطق مختلف آن پوشیده از جنگل و مرتع هستند.

شهرستان ایذه بیش از ۳۲۰ هزار هکتار منابع طبیعی شامل جنگل و مرتع دارد.

جنگل شعله منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر