کد خبر: 972070 A

نماینده مردم اصفهان درگفتگو با ایلنا مطرح کرد:

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: خبر تحویل خودرو به نمایندگان کذب محض است و صحت ندارد.

امیر حسین بانکی پور فرد در گفت وگو با ایلنا، در خصوص خبر تحویل خودروی دنا پلاس به نمایندگان مجلس اظهار داشت: برای ممانعت از چند حرفی شدن پاسخ نمایندگان، قرار شد رئیس مجلس در اینباره توضیح دهند و هیچ یک از نمایندگان در این باره حرف نزند.

ایلنا: نمی شود که شهروندان اصفهانی از زبان نماینده شان به پاسخ سئوال خود در مورد تحویل خودرو به نمایندگان برسند.

بانکی پور فرد: ما با آقای قالیباف توافق کردیم که ایشان پاسخگو باشند.

ایلنا: این توافق ضمنی شما برای مردم اصفهان قابل قبول نیست. به عنوان شهروندان اصفهانی انتظار داریم نمایندگان مردم اصفهان در مجلس در این زمینه پاسخگو باشند. آیا شما از ایران خودرو ماشین دریافت کرده اید، آن هم به نصف قیمت بازار؟

بانکی پور فرد: خیر. عده ای می‌خواهند حاشیه‌سازی کنند تا مجلس که با سرعت در حال رسیدگی به امور مردم است به کار اصلی خود نپردازد.

ایلنا: قرار بود نمایندگان به بحث خودرو و قیمت های سرسام آور آن ورود کنند. این اتفاق افتاد؟

بانکی پور فرد: بله. نمایندگان وارد شدند و مجلس در گیر آن است، اما حاشیه ها سرعت مجلس را می گیرد. من خودم ترجیح می دهم به کارهایی که برعهده ام است، بپردازم.

ایلنا: در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

بانکی پور فرد: کار روی طرح جمعیت خانواده. در این زمینه به 60 ماده قانونی رسیدیم و روی این قانون ها نظارت می کنیم. قانون هایی که برای خانواده ها مشکل ساز اند را استخراج می کنیم تا جلوی آن‌ها را بگیریم. از صبح تا شب درگیر این کار هستم به طوری که اخبار معمولی هم نمی توانم گوش کنم.

ایلنا: پس از خبر تحویل خودرو به نمایندگان مجلس بی اطلاع بودید؟

بانکی پور فرد: روز گذشته، آخر شب متوجه این خبر شدم. متاسفانه الان رسانه ها باید کمک کند تا مجلس به وظیفه اش برسد، نه اینکه وارد این حاشیه ها بشود. با این حال انشاالله آقای قالیباف توضیحش را می دهد تا غائله ها بخوابد.

ایلنا: آیا مجلس به قوانین و اتفاقات تاثیر گذار دیگر در زندگی شهروندان به ویژه شرایط اقتصادی، قیمت ارز وضعیت بورس هم ورود کرده و به نتیجه رسیده است؟

بانکی پور فرد: می دانم. ما در مجلس کمیسیون فرهنگی هستیم؛ هر کمیسیون فراخور وظیفه اش چند موضوع مهم را در دستورکار قرار داده و در حال رسیدگی به آنها است. دیروز  که صحن علنی نبود، همه کمیسیون ها از صبح درگیر بودند و جای خالی برای برگزاری جلسه نبود.

ایلنا: در مورد طرح جمعیت خانواده بیشتر توضیح می دهید؟

بانکی پور فرد: بعد در موردش مفصل توضیح خواهم داد. این طرح برای حمایت از خانواده است.

ایلنا: آیا قصد افزایش جمعیت خانواده ها را دارید؟

بانکی پور فرد: حمایت های گوناگون از خانواده . عذر می خواهم وقت نماز است و من باید بروم. بعد از نماز هم جلسه دارم. خدا نگهدار.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای دنا پلاس ایلنا اصفهان ایلنا استان اصفهان امیرحسین بانکی پورفرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر