کد خبر: 972055 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اعلام کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اعلام کرد : نیازمند امکانات لجستیک سپاه برای عادی سازی شرایط در تالش هستیم.

به گزارش ایلنا از تالش، مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: به شدت نیازمند امکانات لجستیک راهداری سپاه قدس هستیم ، ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست.

امیر مرادی با بیان اینکه سیلاب به 240 واحد مسکونی تالش خسارت وارد کرد افزود : ۲۰ واحد بطور کامل تخریب شد و همچنین لوازم ۳۰ خانه از بین رفته و 130 خانه به تعمیر نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بر اثر سیلاب ، آب  آشامیدنی هزار و ۱۶۲ خانوار قطع شد تصریح کرد : آب ۵۳۷ خانوار وصل شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه همچنین برق 2 هزار ۴۰۰ خانوار قطع شد که در حال حاضر فقط  97 خانوار برق ندارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، با اشاره به قطع گاز ۴۲۸ خانوار تالشی، افزود: فقط ۷۵ خانوار با قطعی گاز مواجه هستند.

مرادی، با بیان اینکه در جریان سیلاب اخیر ۲۲ محور روستایی دچار رانش و ریزش جاده شده و مسدود شدند، گفت: اکنون شش محور مسدود است و عملیات راهداری در آن ادامه دارد.

وی از سپاه خواست وارد عرصه شود و عنوان کرد: به شدت نیازمند امکانات لجستیک راهداری سپاه منطقه و استان هستیم و ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه از سپاه لودر و بیل زنجیری و بیل مکانیکی و چرثقیل می خواهیم، یادآور شد : متاسفانه پل اصلی شهر تالش در حال تخریب است و بخاطر این عبور و مرور را قطع کردیم.

امیر مرادی ادامه داد : عملیات انحراف آب از قسمت سالم پل آغاز شده و راهداری تعمیر پل را در دست اقدام دارد.

وی از قطعی تلفن ۵۰۰ مشترک روستایی خبر داد و اضافه کرد : دستور لازم به مخابرات داده شده و در دست اقدام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به تخریب پل عابر متصل به پل اصلی تالش، گفت : به دلیل وجود فیبر نوری، شهرداری نمی تواند در ساخت آن فعلا اقدامی داشته باشد.

امیر مرادی با بیان اینکه برای تامین سنگ وزنی جهت ترمیم پل ها با مشکل جدی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد : تاکنون ۲۰ کامیون سنگ از سد شفارود تامین شده، اما نیاز به مساعدت در این زمینه است.

وی از امداد رسانی به هزار نفر از روستاییان در مسیرهای مسدود شده و تامین آذوقه  مردم خبر داد و افزود : شهرداری تالش نیز برای تکمیل پل کمربندی این شهر برای تردد ماشین های سواری سبک و سنگین مشغول فعالیت است.

جاده سیل مخابرات مدیریت بحران لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر