کد خبر: 972021 A

معاون عمرانی استاندار سمنان:

معاون عمرانی استاندار سمنان گفت: در خصوص رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده ۵ به صورت‌ مستمر اقدام صورت می گیرد به گونه ای که در شاهرود و دامغان پرونده های کمیسیون ماده ۵ را بررسی و این تعداد را به صفر رساندیم.

به‌ گزارش ایلنا از سمنان، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه بررسی و رسیدگی به مسائل و موارد پیرامون انجمن‌ انبوه سازان استان گفت: اولویت ما در استان برای واگذاری طرح‌ها و پروژه های عمرانی، با پیمانکاران و انبوه سازان بومی و محلی است چرا که انبوه سازان محلی قطعا به واسطه وارد نیامدن خدشه ای به اعتبار خود و همچنین شناخت بهتر، در انجام مسئولیت‌های خود کوتاهی نمی‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه جلسات رسیدگی به موارد و مباحث پیرامون انبوه سازان استان به صورت تعامل دوسویه و به دور از سخنران محور بودن، مستمر برگزار شود، افزود: در این‌جلسات به منظور خروجی موثرتر و همچنین بررسی بهتر امور و تسریع در رفع مشکلات این حوزه، از ظرفیت حضور دستگاه های اجرایی مرتبط در این‌جلسات استفاده شود.

فخری اظهار داشت:در خصوص کمیسیون ماده ۵ نیز آمادگی داریم تا در پهنه هایی از شهر که تقاضا برای تراکم ساخت به صورت جمعی وجود دارد، به ‌منظور جلوگیری از سود دلالی با استفاده از مشاور طرح نسبت به تسهیل در این خصوص اقدام کنیم.

فخری اذعان داشت: راه و شهرسازی استان آمادگی دارد تا بر اساس ضوابط و شرایط، در بحث طرح اقدام ملی مسکن در خدمت انبوه سازان باشد و نسبت به واگذاری زمین اقدام کنند.

معاون‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان همچنین با تاکید بر رسیدگی مستمر و تسریع در ابلاغ تصمیم‌های گرفته شده در خصوص پرونده های کمیسیون ماده ۵، خاطر نشان کرد: انبوه سازان و پیمانکاران در صورت ابلاغ به موقع تصمیم ها در خصوص پرونده های مطرح شده در کمیسیون ماده ۵ و تعیین تکلیف تقاضاها، می‌توانند به دور از تاثیر پذیری از تورم و نوسانات اقتصادی به علت مشمول زمان شدن نتایج، نسبت به ساخت و ساز مطلوب تر اقدام‌کنند.

دامغان شاهرود کمیسیون ماده 5 شهرداری معاون عمرانی استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر