کد خبر: 971674 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

به گزارش ایلنا، پرویز یزدان‌پناه گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۶۴۳۵ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه ابراز داشت: ۲۸۱ بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۹ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد:جواب ۱۴۱ نمونه را از آزمایشگاه دریافت کردیم که بیشترین موارد مثبت در کهگیلویه ۶۵ درصد، بویراحمد ۲۵ درصد و چرام ۱۰ درصد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه علیرغم بازرسی‌های مکرر و تذکرات جدی باز هم در مشاغل، صنوف و اماکن عملاً با نوعی عادی پنداری و با کاهش مراعات بهداشت فردی و عمومی در مناطق مختلف استان روبرو هستیم، موضوعی که طبیعتاً منجر به افزایش شمار مبتلایان و به تبع آن قربانیان شده است.

یزدان پناه خاطر نشان کرد: در این مرحله استفاده همگانی از ماسک از جمله اقدامات مهم پیشگیرانه‌ای بوده که می‌تواند شیوع بیماری کووید ۱۹ را محدود کرده و به حداقل ممکن کاهش دهد، اما باید در نظر گرفته شود که استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسب حفاظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ می شود.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر